Playstation Now uruchomisz na PC

Playstation Now uruchomisz na PC24.08.2016 05:27
Playstation Now uruchomisz na PC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zbliżają się spore zmiany w świecie graczy. Najpierw Microsoft, a teraz Sony szykuje platformę, dzięki której posiadacze Playstation będą mogli grać w swoje gry na komputerach PC.

Gdyby jakimś sposobem ominęła was ta informacja, to zanim przejdziemy do Playstation Now na pecetach, warto zwrócić uwagę, że analitycy po tym jak przez wiele lat przepowiadali śmierć pecetów do grania, kilka lat temu zmienili zdanie i twierdzą, że teraz konsole są zagrożonym gatunkiem. Czy to prawda? W najbliższym czasie raczej nie, ale nawet jeśli kolejna generacja konsol nie powstanie w ogóle Sony część swoich usług oferować będzie dla graczy pc.

A zacznie oczywiście od udostępnienia pecetowcom swojej usługi Playstation Now. Usługa ta zadebiutuje dla systemu Microsoft Windows "już wkrótce" - Sony nie chciało podać żadnej konkretnej daty. Wiemy jedynie to, że usługa pojawi się jako pierwsza w Europie i niedługo po tym zadebiutuje w Ameryce.

Gracze PC będą mogli strumieniować gry bezpośrednio z serwerów Sony, co w praktyce oznacza, że będą musieli dysponować oni dość szybkim łączem internetowym. Jak szybkim? Sony wspomina o 5Mb/s, jednak z doświadczenia wiemy, że takie rzeczy najlepiej sprawdza się w praktyce (i wiele zależy też od tego jak daleko będziemy mieli do najbliższego serwera Sony).

Nawet jeśli nie jesteście zainteresowani wykupieniem abonamentu, to Sony przez to, że udostępnia Playstation Now dla komputerów PC, zapowiedziało, że już wkrótce do sprzedaży trafi bezprzewodowy adapter do pada od PS4, dzięki któremu bezproblemowo będziemy mogli podłączyć go do peceta. Miło dostać kolejną opcję, jeśli chodzi o kontroler.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Pokemon Go się skończył

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)