PlayStation 5 Slim już w sprzedaży! Zdążysz kupić przed świętami

PlayStation 5 Slim już w sprzedaży! Zdążysz kupić przed świętami

PlayStation 5 Slim docelowo zastąpi obecny model PlayStation 5
PlayStation 5 Slim docelowo zastąpi obecny model PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Unsplash | Jetshoots
24.11.2023 12:56, aktualizacja: 27.11.2023 14:09

Zaprezentowana w październiku konsola Sony PlayStation 5 Slim trafiła do sprzedaży w Polsce w najgorętszym okresie zakupów – przy okazji Black Friday. Czym różni się od klasycznej PlayStation 5? Ile kosztuje i w jakich wersjach jest dostępna?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Konsola PlayStation 5 jest już z nami od 2020 r. i w tym czasie doczekała się kilku zmian. W pierwszej wersji A Chasis była najcięższa, najdroższa i miała trzy rodzaje wentylatorów, z czego użytkownicy skarżyli się na jeden z nich. W wersji B Chasis ma mniejszy radiator i bardziej wydajny wentylator, który pochodzi już tylko od jednego producenta. Dodatkowo odchudzono ją i poprawiono odprowadzanie ciepła. W C Chasis konsola ma mniejszą płytę główną, mniejszy radiator i dodatkową rurkę, która odprowadza ciepło. Konsola zużywa o 30 W mniej energii i jest odchudzona o 0,6 kg.

PlayStation 5 występuje w dwóch wariantach. Pierwszy z nich ma fizyczny napęd optyczny, dzięki czemu można korzystać z pudełkowych wersji gier, a także odtwarzać ulubione filmy z domowej biblioteki DVD i Blu-ray. Plusem jej posiadania jest to, że zyskujecie też dostęp do tańszych gier, ponieważ te z cyfrowej dystrybucji kosztują więcej nawet rok lub dwa po wydaniu. Drugi wariant to PlayStation 5 Digital, która pozwala grać tylko w gry zakupione przez PlayStation Store i odtwarzać filmy jedynie z serwisów streamingowych.

W październiku 2023 r. Sony zaprezentowało długo wyczekiwaną PlayStation 5 Slim. Czym różni się od podstawowej wersji? Rozmiar urządzenia zmniejszono o 30 proc., a wersja z napędem optycznym jest lżejsza o 24 proc. od standardowej. Pojemność dysku SSD została zwiększona z 825 GB do 1 TB. Ciekawostką jest fakt, że wersja nazwana przez wszystkich mianem Slim stanie się podstawową po tym, jak wyczerpią się zapasy obecnego modelu. Wspominamy o tym dlatego, że Sony jako takie nie używa określenia "slim" w odniesieniu do swojego nowego produktu. Nowa konsola pojawi się w wersji z napędem i bez, ale do tej drugiej będzie można dokupić napęd Ultra HD Blu-ray.

W momencie premiery wersja z napędem była wyceniana na 549,99 euro, a wersja bez napędu – na 449,99 euro. Sam napęd ma być dostępny w cenie 119,99 euro. W momencie pisania artykułu podstawowy zestaw, który zawiera konsolę i pada kosztuje ok. 2,7 tys. zł. Jeżeli zdecydujecie się na wariant z grą lub dodatkowym padem, to cena oczywiście odpowiednio wzrośnie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie