Pixar w 3D

Pixar w 3D

Pixar w 3D
Źródło zdjęć: © Pixar
14.04.2008 12:00, aktualizacja: 14.04.2008 12:16

Od 2009 r. wszystkie filmy wytwórni Pixar produkowane będą w formacie 3D - zapowiedzieli przedstawiciele koncernu WaltDisney Company, do którego należy słynne studio animacji. Pierwszym z ośmiu zapowiedzianych właśnie "trójwymiarowych" filmów Pixara będzie produkcja zatytułowana "Up".

Kolejnymi produkcjami w 3D będą m.in.: "ToyStory 3" ( data premiery: 2010 r. ), "Newt" ( 2011 r. ), "The Bear and the Bow" ( 2011 r. ) oraz "Auta 2"( 2012 r. ). Przedstawiciele WaltDisney Company zapowiedzieli również, że zamierzają przygotować trójwymiarowe wersje dwóch pierwszych części ToyStory.

Filmy w formacie 3D wyświetlane będą w cyfrowych kinach, które przystosowane są do prezentowania takich materiałów. Nie znaczy to jednak, że nie da się ich obejrzeć w tradycyjnych kinach - przedstawiciele firmy zapewniają, że wszystkie jej filmy, które w ciągu najbliższych czterech lat wyprodukowane zostaną w systemie 3D, dostępne będą również w tradycyjnym formacie 2D.

Studio animacji komputerowej Pixar powstało w lutym 1986 r. jako firma Graphics Group, działająca w ramach LucasFilm. W tym okresie zajmowało się ono głównie przygotowywaniem efektów specjalnych dla innych produkcji Lucasa. W 1986 r. kupił je Steve Jobs ( krótko po tym, jak opuścił firmę Apple ). Przez wiele lat - pod kierownictwem Jobsa - Pixar współpracował z koncernem WaltDisney Company, zaś w 2004 r. został przez niego przejęty ( Disney odkupił od Jobsa pakiet kontrolny akcji ). Najważniejsze filmy wyprodukowane przez Pixara to m.in. "Toy Story", "Potwory i spółka", "Gdzie jest Nemo?" czy "Iniemamocni".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)