Piotr Woźniak-Starak. Jakie filmy wyprodukował?

Piotr Woźniak-Starak. Jakie filmy wyprodukował?
Źródło zdjęć: © East News
Piotr Urbaniak

21.08.2019 11:07, aktual.: 23.08.2019 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Woźniak-Starak z zawodu jest producentem filmowym. W momencie zaginięcia na jeziorze Kisajno jego osiągnięcia zeszły na dalszy plan. Nie oznacza to jednak, że twórca nie ma się czym pochwalić. Prezentujemy produkcje Woźniaka-Staraka.

Przypomnijmy, Piotr Woźniak-Starak zaginął na jeziorze Kisajno w nocy z soboty na niedzielę. Pływał tam z 27-letnią kobietą. Łódź wywróciła się podczas zakrętu i dwójka znalazła się w wodzie. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu. Zawiadomiła policję. Woźniak-Starak zaginął. Od niedzieli trwają poszukiwania, w których uczestniczą m.in. Mazurskie Ochotnicze Pogotwie Ratunkowe i Wojska Obrony Terytorialnej.

Piotr Woźniak-Starak i jego filmy

Piotr Woźniak-Starak sam wyprodukował trzy filmy. Debiut to melodramat "Big Love" z 2012 roku, opowiadający o rozterkach 16-letniej Emilii (w tej roli Aleksandra Hamkało). Obraz spotkał się z mieszanym odbiorem krytyków, którzy chwalili grę aktorską odtwórczyni głównej roli, niezbyt pochlebnie wypowiadając się o całej reszcie.

Zdecydowanie więcej pozytywnych ocen zebrał drugi film Woźniaka-Staraka. "Bogowie" z 2014 roku to oparty na faktach dramat biograficzny o Zbigniewie Relidze, w którego wcielił się Tomasz Kot. Za tę produkcję Woźniak-Starak otrzymał około 20 nagród, kilkukrotnie zdobywając tytuł najlepszego filmu polskiego 2014. Zgromadził m.in. aż dwie Polskie Nagrody Filmowe, powszechnie znane jako Orły.

Najnowszy film Woźniaka-Staraka to "Ukryta gra". Thriller osadzony w latach 60. w czasach kryzysu kubańskiego, z międzynarodową obsadą i Billem Pullmanem na czele. Premiera: 8 listopada 2019 roku.

Ale na tym nie koniec. Woźniak-Starak pełnił również rolę producenta wykonawczego przy filmach "Mazurek" (2013) oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (2017). Był także koproducentem "Warsaw Dark" (2011) i wspomnianego już "Mazurka". Przy filmach "Oficerowie" (2006) i "Katyń" (2007) asystował reżyserowi, a przy "Strajku" (2006) - kierownikowi produkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie