Pilot na Androidzie od Ericssona

Pilot na Androidzie od Ericssona

Pilot na Androidzie od Ericssona
Źródło zdjęć: © Ericsson
16.02.2010 15:00, aktualizacja: 16.02.2010 15:17

Na kongresie Mobile World Congress szwedzka firma przedstawiła prototyp pilota telewizyjnego z dotykowym ekranem, działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Google'a. Urządzenie może też służyć jako telefon czy zostać użyte do surfowania po Internecie.

Za pomocą zaprezentowanego urządzenia IPTV Remote można sterować nie tylko telewizorem, ale też np. klimatyzacją. Oprócz dotykowego 10-calowego ekranu, urządzenie zostało wyposażone w kamerę, której można użyć do przeprowadzania wideokonferencji - obraz osoby filmowanej za jej pośrednictwem jest wówczas wyświetlany w odbiorniku telewizyjnym. W pilocie zamontowano także głośniki. W szczególnych przypadkach samo urządzenie może służyć jako telewizor.

Obraz
© (fot. Ericsson)

Według Leifa Björklunda, odpowiedzialnego za rozwiązania IPTV w Ericcsonie nie zdecydowano się na system Microsoftu, gdyż zbyt dużo czasu zabrałyby procedury zabezpieczające urządzenie. Za wyborem Androida dla pilota przemawiał głównie fakt, że to otwarty system operacyjny ze wsparciem społeczności.

Pilot ma się znaleźć w sprzedaży jeszcze w tym roku. Jednak nie trafi bezpośrednio do sklepów. Ericcson chce by pośrednikiem w sprzedaży stali się operatorzy telewizji, którzy mieliby możliwość profilowania zawartości oferowanej przez pilota i dostosowywania jego interfejsu do swojej oferty.

Według danych podanych przez Ericssona, w najbliższych pięciu latach liczba odbiorców usług IPTV na świecie ma wzrosnąć z obecnych 40 do 120 milionów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)