Pies, który nauczył się "mówić". Wideo pokazuje, jak komunikuje się z właścicielką

Pies, który nauczył się "mówić". Wideo pokazuje, jak komunikuje się z właścicielką
Źródło zdjęć: © Instagram | hunger4words
Arkadiusz Stando

13.01.2020 07:15, aktual.: 13.01.2020 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To odwieczny problem w relacjach z naszymi pupilami. Z jednej strony wydaje nam się, że wiemy, o co im chodzi, a z drugiej - wcale tak nie jest. Ale 26-letnia Christina Hunger znalazła ciekawy sposób, aby to zmienić. Poniższe wideo wyjaśnia wszystko.

Chyba każdy właściciel zwierzęcia marzy, aby chociaż przez chwilę porozmawiać ze swoim ulubieńcem. Niestety, jak na razie nie ma takiej możliwości, co często prowadzi do nieporozumień pomiędzy właścicielem a pupilem. Innego zdania jest jednak 26-letnia Christina Hunger, która stworzyła narzędzie komunikacji dla swojego psa.

Pies może ją poinformować, ale może też zrozumieć komendę

Christina stworzyła urządzenie, a właściwie panel z 29 przyciskami, dzięki któremu pies może informować ją o swoich uczuciach czy potrzebach. Wystarczy, że naciśnie odpowiedni klawisz, a kobieta będzie wiedzieć, czego oczekuje od niej zwierzę.

Półtora roczna psinka, mieszaniec ras Catahoula i Blue Heller, o imieniu Stella szybko nauczyła się każdego słowa. Bardzo pomocnym elementem jest dźwięk wydawany przez urządzenie. Każde słowo posiada inną częstotliwość, więc pies również rozpoznaje je po usłyszeniu dźwięku.

Nie jest to jednak najlepsza metoda komunikacji. Brakuje w niej dosyć ważnej połowy. Pies przekazuje najważniejsze informacje właścicielce, a ona może jedynie... zaprosić go do wyjścia na spacer, czy zabawy z piłką. Chociaż to nadal bardziej imponujące, niż krzyczenie do zwierzęcia "chodź, piłka!".

Źródło: BoredPanda

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (64)
Zobacz także