Pierwszy update dla Windows Phone 7 (Samsungi mają problem)

Pierwszy update dla Windows Phone 7 (Samsungi mają problem)

Pierwszy update dla Windows Phone 7 (Samsungi mają problem)
Źródło zdjęć: © Gizmodo
23.02.2011 12:11

Microsoft poinformował, że w poniedziałek (21 lutego) wieczorem pojawiła się pierwsza aktualizacja systemu Windows Phone 7. Nie chodzi przy tym o obiecywane wcześniej większe uaktualnienie o nazwie kodowej NoDo, które ma zawierać mechanizm kopiuj–wklej, lecz o poprawkę mającą przygotować aparat do aktualizacji systemu.

W przypadku dwóch smartfonów będących do dyspozycji redakcji –. HTC 7 Pro i LG Optimus 7 – aktualizacja nie pojawiła się ani na samych urządzeniach, ani też w przynależnym do nich oprogramowaniu Zune. Nie jest to jednak błąd: Microsoft nie zamierza wydać update'ów jednocześnie dla wszystkich urządzeń, lecz je dozować.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Koncern z Remdmond teoretycznie może opublikować uaktualnienie dla Windows Phone 7 bez angażowania w to producentów smartfonów. Jednak w przypadku obecnie dystrybuowanej łaty nie zawsze działa to zgodnie z oczekiwaniami. Pojawiły się już doniesienia użytkowników telefonu Samsung Omnia 7, którzy skarżą się, że podczas aktualizacji dochodzi do zawieszania się programu Zune – co w niektórych przypadkach prowadzi do awarii smartfonu. Microsoft zaleca, aby nie wznawiać instalacji łaty, jeśli podczas pierwszej próby wystąpił błąd; lepiej poczekać kilka dni na poprawioną wersję.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)