Pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym od LG

Pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym od LG

Pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym od LG
17.12.2010 12:03

LG wprowadziło do swojej oferty telefon Optimus 2X - pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym. Oprócz bardziej zaawansowanych funkcji multimedialnych, wydajny procesor Tegra 2 umożliwia też szybsze i płynniejsze przeglądanie Internetu oraz korzystanie nawet ze skomplikowanych aplikacji. Pozwala też użytkownikom na równoczesną realizację wielu zadań praktycznie bez żadnych opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie.

„Dzięki wyjątkowym funkcjom, takim jak wyświetlanie lustrzanego odbicia za pomocą interfejsu HDMI (HDMI mirroring), oraz wyjątkowo wysokiej wydajności grafiki smartfon LG Optimus 2. stanowi dowód na zaangażowanie LG w rozwój segmentu smartfonów klasy wyższej w 2011 r.”. – powiedział dr Jong-seok Park.

Procesor dwurdzeniowy Tegra 2. w który wyposażono LG Optimus 2X, to kompleksowy układ scalony typu system-on-a-chip opracowany przez firmę NVIDIA. Procesor ten jest taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz na każdy rdzeń i zapewna niskie zużycie energii oraz wysoką wydajność umożliwiającą odtwarzanie plików wideo i audio. Użytkownicy mogą liczyć także na szybsze przeglądanie stron internetowych oraz płynniejsze granie w gry w porównaniu z telefonami wyposażonymi w procesor jednordzeniowy działający z taką samą szybkością. Smartfon LG zapewnia też natychmiastową reakcję na dotyk i bezproblemową pracę wielozadaniową umożliwiającą jednoczesną obsługę kilku aplikacji.

Obraz
© (fot. LG)

LG Optimus 2. odtwarza i nagrywa filmy HD 1080p oraz umożliwia ich wyświetlanie przy użyciu funkcji HDMI mirroring, która gwarantuje konwersję treści na zewnętrznych wyświetlaczach do jakości Full HD. Smartfon może się łączyć bezprzewodowo z urządzeniami cyfrowymi zgodnym ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance), takimi jak telewizory HD, co umożliwia granie w gry w sposób przypominający granie na konsoli. Dodatkowo pozwala przy tym w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez udostępnioną w telefonie funkcję wyświetlania kopii lustrzanej za pomocą interfejsu HDMI, a także czujnik przyspieszenia i żyroskop. Smartfon LG jest także wyposażony w zamontowane z przodu (1.3 MP) i z tyłu (8 MP) aparaty fotograficzne, gniazdo kart microSD umożliwiające rozbudowę wewnętrznej kości pamięci 8GB, port Micro-USB oraz trwały akumulator o pojemności 1500 mAh.

Smartfon LG Optimus 2. zostanie wprowadzony do sprzedaży w Korei już w następnym miesiącu, a potem pojawi się na rynkach krajów Europy i Azji. Telefon będzie początkowo wyposażony w system operacyjny Android 2.2 (Froyo) z możliwością uaktualnienia do wersji Android 2.3 (Gingerbread).

Telefon będzie dostępny w Polsce w I kwartale 2011r. pod nazwą lokalną LG Swift 2X.

Najważniejsze dane techniczne:
• Procesor dwurdzeniowy 1 GHz (NVIDIA Tegra 2),
• 4-calowy ekran WVGA,
• 8 GB pamięci (z możliwością rozbudowy do 32 GB za pomocą karty microSD),
• akumulator o pojemności 1500 mAh,
• aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z tyłu i aparat o rozdzielczości 1,3 megapiksela z przodu,
• funkcja HDMI mirroring,
• odtwarzanie i nagrywanie w rozdzielczości 1080. w standardzie MPEG 4/H.264.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)