Pierwszy na świecie przełącznik KVM z wyświetlaczem i czytnikiem linii papilarnych

Pierwszy na świecie przełącznik KVM z wyświetlaczem i czytnikiem linii papilarnych

Pierwszy na świecie przełącznik KVM z wyświetlaczem i czytnikiem linii papilarnych
25.02.2009 09:52

Wraz z premierą przełączników CL5708 i CL5716 firma ATEN International przedstawia pierwsze na świecie przełączniki z wyświetlaczem LCD oraz funkcją opcjonalnego zabezpieczenia dostępu do nich za pomocą czytnika odcisków palców. Dodatkowo nowe przełączniki poza bezpieczeństwem dają gwarancję najwyższej jakości technologii w dziedzinie przełączników KVM dzięki wysokiej skalowalności i kompatybilności z wszelkiego rodzaju systemami operacyjnymi.

Przełącznik CL5708/Cl571. Slideway™ LCD KVMP ™ („P” jak peryferia) pozwala na kontrolowanie od 8 do 16 serwerów, kiedy zastosujemy połączenie szeregowe 31 przełączników tego typu (daisy-chain) będziemy mogli kontrolować nawet do 512 serwerów za pomocą jednej konsoli KVM. Dzięki zastosowaniu opcjonalnej identyfikacji za pomocą odcisków palców możemy zabezpieczyć dostęp do CL5708/Cl5716 a więc do wszystkich urządzeń do niego podłączonych. Możliwość bezpiecznego dostępu do zarządzania serwerami ma administrator i do czterech użytkowników z autoryzowanymi liniami papilarnymi.

Obraz
© (fot. Aten)

„Czytnik linii papilarnych wprowadzony w urządzeniach ATEN CL570. i CL5716 daje gwarancję bezpieczeństwa i wygodę w zarządzaniu serwerami. Administrator może wybrać opcję ochrony poprzez odciski palców lub, bardziej tradycyjnie, poprzez wprowadzenie hasła dostępu. Czytnik odcisków palców jest nowatorskim rozwiązaniem, ale mamy nadzieję, że administratorzy sieci się do niego przekonają i zrozumieją, jak prosty i niezawodny jest to sposób ochrony dostępu do serwerów. – mówi Kevin Chen, Prezes ATEN International.

Przełączniki CL570. i CL5716 mają podwójny interfejs pozwalający na podłączanie zarówno urządzeń z USB jak i PS/2. Dodatkowo port USB umieszczony pod panelem LCD pozwala na wygodne podłączenie urządzeń takich jak dysk flash i szybką instalację oprogramowania lub backup systemu komputerów podłączonych do sieci. Dodatkowo urządzenie ma wbudowany port USB do którego można podłączyć peryferia podczas pracy systemu (hot plugging).

Przełączniki CL570. i CL5716 oferują nowe podejście do technologii KVM, zajmują mało miejsca i mają bardzo nowoczesny wygląd dzięki zintegrowanemu 17- lub 19- calowemu monitorowi LCD o wysokiej rozdzielczości (do 1280x1024 pikseli 75Hz). Poza tym mają wbudowaną pełną klawiaturę i touchpad a monitor można dowolnie regulować uzyskując najlepszy kąt widzenia dla wygody użytkownika. Wszystko to w wymiarze pasującym do szafy rackowej o wysokości 1U.

Instalacja przełączników nie wymaga dodatkowego oprogramowania a serwery można dodawać lub usuwać ze środowiska nie wyłączając przełącznika. Będąc profesjonalnym rozwiązaniem dla wieloplatformowych środowisk CL5708 i CL5716 współpracują ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Linux, Mac i Sun.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)