Pierwszy komputer autorstwa Steve'a Jobsa do kupienia za ćwierć miliona dolarów

Pierwszy komputer autorstwa Steve'a Jobsa do kupienia za ćwierć miliona dolarów12.11.2010 12:26
Pierwszy komputer autorstwa Steve'a Jobsa do kupienia za ćwierć miliona dolarów
Źródło zdjęć: © Gizmodo

Każdy duży interes zaczynał w skromnych warunkach. Pan W Czarnym Golfie pierwszą partię 200 komputerów o nazwie Apple-1 sprzedał za demoniczną sumę 666,66 dolarów w garażu swoich rodziców. Teraz jeden z nich może być twój za 240 tysięcy dolarów.

Ręcznie rzeźbiony Apple-1 jest pierwszym tego typu komputerem, który będzie można wylicytować w dużym domu aukcyjnym. Czym będzie kusić przyszłego nabywcę? Poza całymi 8. pamięci zainstalowanymi w nim będą to: bycie kamieniem milowym w rozwoju komputerów osobistych, kompletne opakowanie (na zdjęciu) oraz list podpisany przez samego Steve'a Jobsa.

288761153847572627
Źródło zdjęć: © (fot. Gizmodo)

Za moc obliczeniową Apple-1 odpowiedzialny jest jednomegahercowy procesor MOS 6502, a dzięki czytnikowi kaset możliwe jest również odczytywanie i zapisywanie danych. Mówiąc wprost: Apple-1 jest gigantycznym, drewnianym kalkulatorem. Teraz to liczydło pomaga nam uświadomić sobie, jak bardzo do przodu poszedł rozwój komputerów osobistych w przeciągu 34 lat.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)