Pierwszy komercyjny helikopter autonomiczny [WIDEO]

Pierwszy komercyjny helikopter autonomiczny [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Youtube.com

21.12.2019 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Skyryse, zajmująca się koncepcją lotów miejskich, pokazała helikopter, który nazwała "najinteligentniejszym helikopterem na świecie". Maszyna ta może latać w pełni autonomiczny sposób, a jej lot można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez producenta.

Nagranie udostępnione przez Skyryse pokazuje, jak helikopter samodzielnie wzbija się w powietrze w autonomiczny sposób, z pilotem na pokładzie, który mógł przejąć stery w przypadku nieprzewidzianych problemów. Wideo można zobaczyć tutaj:

Początek rewolucji w transporcie?

– Dzisiaj układamy nasze życie w związku z transportem i podejmujemy decyzje o tym, gdzie żyjemy i pracujemy także na podstawie połączenia komunikacyjnego z tym miejscem – powiedział Mark Groden, dyrektor generalny i założyciel Skyryse. – Musimy sprawić, żeby latanie w mieście stało się bezpieczne, jak jazda windą oraz przystępne i tanie, jak jazda autobusem – dodał.

Technologia stojąca za tym niezwykłym lotem, pozwala na pełny lub częściowy lot autonomiczny. System zarządzania siecią lotniczą zaprojektowano tak, żeby działał z istniejącą technologią i sieciami Administracji Lotnictwa (FAA), komunikując się o trasach lotu, wysokość i inne dane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)