Pierwszy komercyjny helikopter autonomiczny [WIDEO]

Pierwszy komercyjny helikopter autonomiczny [WIDEO]

Pierwszy komercyjny helikopter autonomiczny [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
21.12.2019 18:55

Firma Skyryse, zajmująca się koncepcją lotów miejskich, pokazała helikopter, który nazwała "najinteligentniejszym helikopterem na świecie". Maszyna ta może latać w pełni autonomiczny sposób, a jej lot można zobaczyć na nagraniu udostępnionym przez producenta.

Nagranie udostępnione przez Skyryse pokazuje, jak helikopter samodzielnie wzbija się w powietrze w autonomiczny sposób, z pilotem na pokładzie, który mógł przejąć stery w przypadku nieprzewidzianych problemów. Wideo można zobaczyć tutaj:

Początek rewolucji w transporcie?

– Dzisiaj układamy nasze życie w związku z transportem i podejmujemy decyzje o tym, gdzie żyjemy i pracujemy także na podstawie połączenia komunikacyjnego z tym miejscem – powiedział Mark Groden, dyrektor generalny i założyciel Skyryse. – Musimy sprawić, żeby latanie w mieście stało się bezpieczne, jak jazda windą oraz przystępne i tanie, jak jazda autobusem – dodał.

Technologia stojąca za tym niezwykłym lotem, pozwala na pełny lub częściowy lot autonomiczny. System zarządzania siecią lotniczą zaprojektowano tak, żeby działał z istniejącą technologią i sieciami Administracji Lotnictwa (FAA), komunikując się o trasach lotu, wysokość i inne dane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)