Pierwsze benchmarki iPhone'a 5 sfałszowane?

Pierwsze benchmarki iPhone'a 5 sfałszowane?

Pierwsze benchmarki iPhone'a 5 sfałszowane?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2012 14:45, aktualizacja: 18.09.2012 14:58

Wyniki benchmarku, na które powoływało się mnóstwo serwisów, w tym i my, zostały albo sfałszowane, albo wykonała je osoba spoza ekipy Geekbench, gdyż nie są one prezentowane na ich stronie.

Wczoraj obiegła internet informacja o tym, jakoby dwa rdzenie w najnowszym iPhone'ie 5 były wydajniejsze od czterech rdzeni, znajdujących się w Samsungu Galaxy S III. Jako dowód przedstawiono wyniki benchmarku Geekbench, w których iPhone 5 miał uzyskać 160. punktów, zaś wspomniany produkt koreańskiego producenta - 1560 punktów.

Problem w tym, że na stronie internetowej Geekbench Browser nie ma najmniejszej wzmianki o najnowszym produkcie Apple, a wszystkie dane były aktualizowane kilka godzin temu. To nie wszystko - według podawanych wczoraj informacji, Galaxy S III uzyskał prawie 20. punktów mniej, niż wynika to z oficjalnych danych. Strona podaje bowiem wynik 1736 punktów dla czterordzeniowego Galaxy S III.

Nawet jeśli komuś nieoficjalnie udało się przetestować iPhone'a 5 i uzyskał on 160. punktów, to i tak nowy smartfon Apple nie jest szybszy od czterordzeniowego Galaxy S III. Nie jest także szybszy od tabletu Nexus 7 z czterordzeniową Tegrą 3.

Z ostatecznymi osądami zaczekajmy lepiej na oficjalne benchmarki. Te pojawią się zapewne dopiero wtedy, gdy iPhone 5 fizycznie trafi na rynek.

Wyniki Geekbench dla urządzeń z Androidem znajdziecie tutaj, natomiast dla urządzeń z iOS-em tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple iPhone 5 przetestowany - szybszy od Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)