Piąty sezon "Black Mirror". Krytycy nie są zachwyceni

Piąty sezon "Black Mirror". Krytycy nie są zachwyceni
Źródło zdjęć: © Netflix
Bolesław Breczko

05.06.2019 20:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowszy sezon serialu science'ficion "Black Mirror" wylądował na Netfliksie. Liczący jedynie trzy odcinki sezon nie zachwycił krytyków. Zdobył uśrednioną ocenę 65/100 punktów.

Serwis Rotten Tomatoes daje piątemu sezonow "Black Mirror" 65 proc. na podstawie 18 recenzji, z których 12 jest pozytywnych, a 6 negatywnych. Podobną ocenę serial zebrał na portalu Metacritic. Na podstawie 10 recenzji 5. sezon "Black Mirror" zdobył 63/100 punktów.

Black Mirror. Oceny

W piątym sezonie możemy zobaczyć jedynie trzy nowe odcinki. Chociaż taka sama liczba była w sezonach 1 i 2, to po przejęciu serialu przez Netlfix, w sezonach 3 i 4 mogliśmy obejrzeć już po dwa razy tyle odcinków - sześć. Najnowszy sezon także wyprodukował Netflix i tam jest w całości do obejrzenia.

Z trzech premierowych odcinków najgorzej oceniany jest drugi, o tytule "Rachel, Jack and Ashley, Too". Na Rotten Tomatoes zdobył zaledwie 50 proc. Najlepszym okazał się ostatni odcinek "Striking Vipers" z wynikiem 79 proc.

Poszczególne odcinki "Black Mirror" nie są ze sobą powiązane fabułą ani postaciami. Każdy opowiada zupełnie niezależną historę. Wątkiem łączącym odcinki jest zagrożenie jakie dla społeczeństwa stanowi nowa technologia.

"Black Mirror" Recenzja

Recenzję piątego sezonu "Black Mirror" możecie znaleźć tutaj. Adam Bednarek o najnowszych odcinkach pisze tak:

Piąty sezon "Black Mirror" pokazuje nam świat, w którym nie ma miejsca na śmiałe idee, odejścia od normy czy przyznanie się do błędu. Trzeba wycisnąć wszystkie soki z produktu, liczy się tylko pieniądz. Banalne? Wolę takie podejście niż smuty o tym, że przez telefony nie rozmawiamy z rodziną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)