Trwa ładowanie...
ycipk-1os9fe

Piątek 13-tego. Przed nami niezwykła pełnia Księżyca Żniwiarzy. Kolejna taka noc za 30 lat

Piątek 13-tego to dzień, który zgodnie z zabobonami uchodzi za wyjątkowo pechowy. W tym roku ta szczególna dla przesądnych data zbiega się z niezwykłym zjawiskiem astronomicznym. Już dziś na niebie zaobserwujemy nietypową pełnię Księżyca Żniwiarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek 13-tego na niebie pojawi się Księżyc Żniwiarzy
W piątek 13-tego na niebie pojawi się Księżyc Żniwiarzy (Materiał prasowy)
ycipk-1os9fe

Piątek 13-tego - dzień, który u ludzi przesądnych z pewnością znajduje się na czarnej liście. Według nich, właśnie wtedy, prawdopodobieństwo wystąpienia złych wydarzeń jest większe niż każdego innego dnia. Piątek 13 września może być jednak zupełnie inny za sprawą niezwykłego zjawiska astronomicznego. Już dziś na niebie wyjątkowy spektakl - pełnia Księżyca Żniwiarzy.

Zobacz także: I powiozą mnie windą na Księżyc. Przynajmniej tak mówią naukowcy

ycipk-1os9fe

Księżyc Żniwiarzy. Co to takiego?

Podczas wrześniowej pełni księżyc wstaje równocześnie ze słońcem. Kiedy promienie słoneczne znikną za horyzontem, będziemy mogli obserwować wyjątkową wędrówkę księżyca po niebie. W związku ze zjawiskiem będzie wyjątkowo jasno. Określenie „Księżyc Żniwiarzy” nawiązuje do dawnych, wrześniowych nocy, gdy niebo pozwalało na zbieranie plonów przez całą dobę. Zjawisko astronomiczne znane jest też pod nazwą "Pełnia Księżyca Zbiorów”, "Księżyc Wina” oraz "Księżyc Plonów”.

13 września na niebie zabłyśnie Księżyc Żniwiarzy Materiał prasowy
Podziel się

Fani astronomii nie powinni przegapić tej nietypowej pełni, gdyż zdarza się ona raz na dwie dekady. Ostatni raz tego typu zjawisko można było obserwować 13 października 2000 roku. Kolejny Księżyc Żniwiarzy zobaczymy dopiero 12 sierpnia 2049.

ycipk-1os9fe

Według astrologów, kończący lato Księżyc Żniwiarzy to idealny moment na porządki w życiu i nowy początek. Wszyscy ci, którzy borykają się z problemami, a także strachem przed piątkiem 13-tego, powinni wykorzystać ten czas na nowe postanowienia oraz wdrożenie pozytywnych zmian w życie.

Czytaj także: Kosmos. Naukowcy potwierdzają. Znaleziono pojazd na Księżycu [VIDEO]

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1os9fe

ycipk-1os9fe
ycipk-1os9fe