Perfidne oszustwo. Informują, że Muniek Staszczyk nie żyje. Szokuje, po co to robią

Perfidne oszustwo. Informują, że Muniek Staszczyk nie żyje. Szokuje, po co to robią

Perfidne oszustwo. Informują, że Muniek Staszczyk nie żyje. Szokuje, po co to robią
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
25.10.2019 11:16, aktualizacja: 25.10.2019 11:27

Oszuści śledzą informacje i starają się wykorzystać je do swoich celów. Teraz w swojej nowej kampanii szokują newsem o śmierci lidera T.Love - Muńka Staszczyka. To wręcz nieprawdopodobne, do czego prowadzi kłamliwy link.

Muniek Staszczyk miał niedawno wylew. Na szczęście muzyk wraca już do zdrowia. Niestety, informacja o problemach zdrowotnych stała się pożywką dla cyberprzestępców. Znamy szczegóły nowego ataku.

Jak informują specjaliści z firmy ESET, złośliwa kampania została stworzona głównie z myślą o użytkownikach wersji mobilnej Facebooka. Ofiara widziała nagłówek informujący o śmierci muzyka.

Po kliknięciu w link została przekierowana do serwisu "Warszawa24-PIS", który udaje portal informacyjny. Strona podawała skrót artykułu, w którym przekazywała, że Muniek miał 55 lat i "zmarł w jednym z londyńskich szpitali".

Obraz
© Materiały prasowe

Fałszywa informacja to nie jedyna rzecz, która oburza w tym oszustwie. Ofiara miała jeszcze kliknąć w komunikat "Pokaż więcej", by dowiedzieć się o szczegółach śmierci. Wówczas uruchamiała się ankieta, w której do wygrania był Samsung S10.

Oczywiście obietnica wygranej jest nieprawdziwa. W rzeczywistości proszeni jesteśmy o podanie pełnych danych do karty płatniczej, by w ten sposób opłacić rzekomą przesyłkę za wygrany telefon.
ESET
Obraz
© Materiały prasowe

Oszuści bardzo często próbują wykorzystać emocje, rozprowadzając fałszywe informacje - jak te o porwaniu dziecka. Oczywiście niektórzy mogą zżymać się na osoby, które klikają w szokujące nagłówki. A następnie kusi ich wizja wygranej drogiego telefonu.

Oburzać trzeba się na działania przestępców, którzy robią wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. Warto o tym pamiętać i każdą sensacyjną wiadomość starajmy się zweryfikować, zaglądając na wiarygodne serwisy i portale.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)