Trwa ładowanie...
dfozrlj

Oszustwo na Facebooku: "Porwano dziecko mojej koleżanki". Uważajcie

Znajomy pisze z przerażającą informacją. Porwano córkę jego koleżanki, a nagranie, na którym widać jak uprowadzono dziewczynkę, dostępne jest w sieci. Uważaj na tego typu wiadomości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uważaj na oszustwo na Facebooku
Uważaj na oszustwo na Facebooku (123RF)
dfozrlj

Groźne oszustwo facebookowe powróciło. "Hej słuchaj porwano dziecko mojej koleżanki" - zwraca się z prośbą znajomy. Post mamy udostępnić na tablicy, by jak najwięcej osób mogło obejrzeć nagranie.

WP.PL
Podziel się

Kilka miesięcy temu podobny przekręt krążył po Facebooku. Również informował o porwaniu "córki przyjaciółki" w centrum handlowym. Tyle że wówczas link prowadził do strony, która udawała internetowy serwis "Faktu". Teraz witryna jest inna, ale cały czas nagranie przedstawia ta sama miniaturka. Mamy więc do czynienia z tym samym oszustwem.

dfozrlj
WP.PL
Podziel się

Co ciekawe, kadr z porwania w polskim centrum handlowym tak naprawdę pochodzi z porwania żony tanzańskiego biznesmena na lotnisku w Bangkoku. Pisał o tym serwis Konkret 24.

Zobacz też: Oszustwo "na prezesa" powróciło. Uważaj, bo firma może mieć ogromne problemy

dfozrlj

Dlaczego znajomy pisze do nas z taką prośbą? Najprawdopodobniej jego konto przejęli oszuści i teraz wykorzystują je do rozprowadzania sfałszowanej strony.

Niewykluczone, że znajomy stracił dostęp do konta, bo uwierzył i wszedł na stronę z rzekomym nagraniem. Fałszywa witryna prosi na przykład o podanie hasła - przypominając Facebooka lub inną popularną usługę taki serwis ma na celu “wyciągnięcie” od nas prywatnych danych. Dzięki temu przestępcy na talerzu otrzymują hasło do portali społecznościowych i w ten sposób mogą wykradać konta innych osób. Choć oczywiście sposobów na przejęcie czyjegoś profilu jest znacznie więcej.

Jak uniknąć podobnych oszustw na Facebooku? Koniecznie przeczytaj poradnik WP Tech tłumaczący, jak działają przestępcy.

dfozrlj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dfozrlj

dfozrlj
dfozrlj