Pentagon nie ujawnił wszystkiego o UFO. Wciąż istnieją tajne raporty

John Ratcliffe, były dyrektor National Intelligence Community, w rozmowie z Fox News przyznał, że Pentagon nie odtajnił wielu raportów dotyczących UFO. Wśród nich są zapisy obserwacji obiektów, które poruszały się z "prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego" i podejmujących "trudne do wyjaśnienia działania".

W 2020 roku Pentagon odtajnił 3 nagrania przedstawiające niezidentyfikowane obiekty latające
W 2020 roku Pentagon odtajnił 3 nagrania przedstawiające niezidentyfikowane obiekty latające
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska

23.03.2021 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portal Popular Mechanics zaznacza, że zgodnie z obowiązującym w USA prawem, Pentagon powinien udostępnić więcej informacji na temat obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających w czerwcu tego roku. Dodaje też, że pod tym względem 2021 rok będzie wyjątkowo ciekawy. Na łamach serwisu możemy również przeczytać, co o tym wszystkim myśli były dyrektor National Intelligence Community, federacji zrzeszającej rządowe agencje wywiadowcze.

Nowe fakty o UFO

Według Ratcliffea raporty kryją wiele zaskakujących faktów o UFO. Podczas rozmowy z Fox News, mężczyzna przyznał, że obiekty wykonywały "ruchy, które są trudne do odtworzenia, do których nie mamy technologii, lub poruszały się z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez gromu dźwiękowego". Jego zdaniem są to zdarzenia, które zauważyli piloci amerykańskich Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, ale też zarejestrowano na zdjęciach satelitarnych. Istnieje więc wiele dowodów potwierdzających ich autentyczność.

Grom dźwiękowy (ang. sonic boom) to zjawisko akustyczne towarzyszące samolotom, które pokonują barierę dźwięku. Kiedy maszyna zwiększa prędkość, powstaje fala uderzeniowa, a gdy samolot wyprzedzają ją i porusza się szybciej niż prędkość dźwięku, dochodzi do nagłej zmiany ciśnienia. To prowadzi do wytworzenia głośnego wybuchu lub piorunu, czyli właśnie gromu dźwiękowego.

Co ciekawe, nie istnieją żadne oficjalne badania potwierdzające, że jakikolwiek samolot może pokonać barierę dźwięku bez wytworzenia gromu dźwiękowego. Jak podkreśla portal Popular Mechanics, efekt można zredukować, ale nie całkowicie wyeliminować. Ratcliffe otwarcie mówi, że podobnych obserwacji, które nie mają racjonalnego wyjaśnienia, jest znacznie więcej. Może już wkrótce ujrzą światło dzienne w raportach Pentagonu.

Komentarze (80)