Pełnia Księżyca w sierpniu już jutro. Skąd nazwa Księżyc Zielonej Kukurydzy?
Już jutro będziemy świadkiem ostatniej letniej pełni Księżyca. Sierpniowa pełnia określana mianem Księżycem Zielonej Kukurydzy nie tylko brzmi tajemniczo, ale również zapowiada się bardzo efektownie.
W sierpniu pełnia Księżyca wypada 15 sierpnia i rozpocznie się już w okolicach 14:30 czasu polskiego. My będziemy mogli zobaczyć go po zmroku. Ostatnia letnia pełnia nazywana jest Księżycem Zielonej Kukurydzy. Skąd taka nazwa?
Niestety Księżyc nie będzie miał tego dnia zielonkawego koloru, inaczej niż w trakcie Truskawkowej Pełni, kiedy tarcza naszego satelity przyjmuje różnowy odcień. Różne plemiona rdzennych Amerykanów nadali sierpniowej pełni nazwę Księżyca Zielonej Kukurydzy, ponieważ pojawiał się na niebie, gdy kukurydza na ich polach była w pełnej fazie wzrostu, ale nie była jeszcze gotowa do zbioru.
Inna nazwa sierpniowej pełni to Księżyc Jesiotra, ponieważ pod koniec lata ryby występowały obficie. Znana jest też nazwa Księżyc Pełnoziarnisty, ponieważ sierpniowa pełnia rozpoczynała coroczne zbiory dzikich ziaren.
Zobacz też: Woda na Księżycu. Może być łatwiejsza do wydobycia
Jeżeli jesteście ciekawi również innych nazw pełni, jakie nastąpią w tym roku oraz kiedy, Księżyc będzie we właściwej fazie, zobaczcie nasz kalendarz pełni.
Zobacz też: Zaćmienie Księżyca 2019 - najlepsze zdjęcia