Pełnia księżyca w lutym. Już wkrótce na niebie zagości "Śnieżny Księżyc" i będzie wyjątkowy

Pełnia księżyca w lutym. Już wkrótce na niebie zagości "Śnieżny Księżyc" i będzie wyjątkowy
Źródło zdjęć: © flickr.com

04.02.2020 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym roku obserwatorzy nieba będą mogli obserwować wiele niezwykłych zjawisk na niebie. Najbliższym z nich będzie "Śnieżny Księżyc", który będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend.

"Śnieżny Księżyc", czyli pełnia Księżyca, która ma miejsce w lutym to czwarta pod kątem jakości pełnia, jaką będzie można obserwować w tym roku. Nie będzie to co prawda Super-Księżyc, ale nadal zjawisko warte jest zobaczenia.

Najbliższa pełnia Księżyca będzie miała miejsce już 8 lutego. Nazwa "Śnieżny Księżyc" ma swoją historię jeszcze z tradycji rdzennych Amerykanów i określał porę roku obfitą w opady śniegu. W tym roku raczej nie uświadczymy obfitych opadów w Polsce, ale dzięki temu księżyc w pełni może być znacznie lepiej widoczny.

W tym roku czekają nas dwa Super-Księżyce, Niebieski Księżyc oraz kilka zaćmień naszego naturalnego satelity. Chociaż może lutowa pełnia nie pobije żadnego rekordu, to niewątpliwie będzie warta zobaczenia - Księżyc będzie świecił mocno i jasno, a przy tym znajdzie się on blisko Ziemi, więc tarcza będzie niesamowitych rozmiarów.

Przypominamy, że pełnię Księżyca najlepiej obserwować z miejsca, gdzie nie zakłócają tego światła miasta. Jednak dobrze będzie widoczny z każdego okna. A jeśli będziecie mieli ochotę fotografować "Śnieżny Księżyc" - zapoznajcie się z poradnikiem opracowanym przez naszych kolegów z Fotoblogii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)