Patch zepsuł IE7?

Patch zepsuł IE7?

18.05.2007 13:31, aktual.: 21.05.2007 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Udostępnione w tym miesiącu uaktualnienie dla przeglądarki Internet Explorer 7 sprawiło, że niektórzy użytkownicy nie są w stanie korzystać z tego programu. Informację te potwierdzili pracownicy Microsoftu - firma zaprezentowała już rozwiązanie problemu.

przypadkach po uruchomieniu programu pojawia się komunikat ostrzegawczy - po jego zamknięciu przeglądarka wyłącza się i niemożliwe jest jej ponowne uruchomienie"$ - mówi Christopher Budd, z Microsoft Security Response Team ( MSRC ).

Przedstawiciele koncernu mówią, iż problem ten występuje jedynie w systemach, w których użytkownik zmienił domyślną lokalizację folderu Temporary Internet Files. To sprawia, że przeglądarka może nie mieć uprawnień do korzystania z nowej lokalizacji tego katalogu - stąd problem z jej uruchomieniem.

Wiadomo, że dotyczy to Internet Explorera 7 zainstalowanego zarówno w Windows XP, jak i Windows Vista. Microsoft proponuje użytkownikom dwie metody rozwiązania problemu - pierwszą jest przywrócenie standardowej lokalizacji Temporary Internet Files, drugą: przyznanie przeglądarce odpowiednich uprawnień dostępu do nowego folderu.

Niektórzy użytkownicy twierdzą jednak, iż w ich przypadku zastosowanie się do wskazówek koncernu nie rozwiązało problemu. Z ich testów wynika, iż problem powodowany jest raczej przez folder 'PhishingFilter' ( jeden z podkatalogów TIF ) - i skutecznym sposobem jest rozwiązania jest skasowanie go.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)