Partner Microsoftu krytykuje Windows Phone

Partner Microsoftu krytykuje Windows Phone

Partner Microsoftu krytykuje Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.03.2014 11:00

Microsoft cały czas zdobywa nowych partnerów dla Windows Phone. Niedawno do grupy dołączyły Lenovo i LG. A jak na to wszystko patrzą obecni już partnerzy? Jeden z nich dość krytycznie.

Huawei od samego początku był z Microsoftem jeżeli chodzi o Windows Phone 8. Razem z Samsungiem, HTC i Nokią. Niestety, tylko Nokii udało się znaleźć odpowiednią liczbę klientów. Reszta firm, w tym Huawei, sprzedała bardzo niewiele urządzeń z systemem Microsoftu.

Huawei przez ostatnie 1,5 roku wprowadził na rynek raptem dwa modele smartfonów z Windows Phone, oba z niskiej półki. Czy pojawią się jeszcze jakieś nowe? Shao Yang, dyrektor ds. marketingu w Huawei, zapytany o to zaczął się wykręcać od odpowiedzi. Ale nie szczędził krytyki tej platformie.

– _ Z Windows Phone jest pewien problem: licencja na niego jest droższa niż na Androida. To zwiększa cenę telefonu o 10 procent. To jedna sprawa. Drugą jest ekosystem. Trzecia i również istotna to fakt, że Windows Phone nie jest tak otwarty jak Android, co uniemożliwia producentowi wprowadzanie własnych innowacji. W efekcie wszystkie Windows Phone’y wyglądają zbyt podobnie i trudno się wyróżnić _ –. twierdzi Yang.

Microsoft, według niepotwierdzonych informacji, planuje zrezygnować z opłat licencyjnych za Windows Phone.

– _ Kiedy Microsoft i Nokia się połączą, będzie jeszcze trudniej otworzyć API. Rywalizacja nie będzie uczciwa. Problemem jest to, że API i modyfikacje nie są dostępne dla wszystkich na tych samych zasadach. Na początku wszyscy zaczęli z Windows Phone, ale tylko Nokia otrzymała dostęp na wyłączność do niektórych API. Teraz z Nokią będącą częścią Microsoftu problem pozostaje taki sam w swojej naturze _ –. skarży się Yang.

Huawei sprzedał około 20. tysięcy smartfonów z Windows Phone.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "W Holandii wszczepiono czaszkę wydrukowaną w 3D"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)