Parrot Zik 3: piękne, bezprzewodowe, zaawansowane

Parrot Zik 3: piękne, bezprzewodowe, zaawansowane

Parrot Zik 3: piękne, bezprzewodowe, zaawansowane
Źródło zdjęć: © youtube.com / Parrot
04.02.2016 11:57

Nowe słuchawki Zik to zmieniona szata kolorystyczna, ciekawszy design, bezprzewodowe ładowanie, wysoka wierność odtwarzania dźwięku z USB oraz inteligentne tłumienie hałasu.

Jak twierdzi producent, nowe słuchawki Parrot Zik 3 nie tylko są piękne, ale także modne i może bardziej kobiece, odzwierciedlają ducha luksusowego krawiectwa dzięki błyszczącej teksturze imitującej skórę krokodyla, skórze licowej, gustownym przeszyciom wszystkie warianty dostępne w atrakcyjnych kolorach.

Konstrukcja słuchawek została zmodyfikowana - Zik 3 posiadają większy pałąk dla poprawy komfortu użytkowników. Mogą być także ładowane bezprzewodowo za pomocą ładowarki Qi Standard Wireless (sprzedawanej osobno). Czas ładowania wynosi 2 godziny dla 18 godzin pracy.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Parrot Zik 3 są kompatybilne ze wszystkimi markami telefonów komórkowych dostępnymi na rynku. Obsługują różnorodne źródła muzyki: audio przez Bluetooth albo przez 3-punktowy kabel mini jack, aby połączyć się ze wszystkimi systemami audio i wideo, jak chociażby tymi dostępnymi w samolotach. Obsługują także technologię NFC.

Obejmujący całą powierzchnię prawej słuchawki panel dotykowy pozwala na intuicyjne sterowanie podstawowymi funkcjami słuchawek. Przesuwając palec pionowo po powierzchni słuchawki, regulujemy głośność. Podczas słuchania muzyki, poziome przesunięcie palcem włączy następny lub poprzedni utwór, a pojedyncze dotknięcie wstrzyma odtwarzanie. Co ciekawe, dzięki czujnikowi w słuchawkach Parrot Zik 3, zsunięcie słuchawek z głowy wstrzyma odtwarzanie muzyki. Ponowne ich włożenie wznowi odtwarzanie.

Parrot Zik 3 wykorzystują technologię adaptacyjnego tłumienia hałasu. Mikrofony zamontowane w słuchawkach wychwytują dźwięki z otoczenia, które mogłyby zakłócać komfort słuchania. Algorytm łączy te sygnały, tworząc przeciwne fale akustyczne i redukując hałas nawet o 30 decybeli. Funkcją adaptacyjnego tłumienia hałasu można sterować manualnie za pośrednictwem dedykowanej aplikacji lub można pozwolić jej na automatyczne dostosowanie się do dźwięków z otoczenia.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Opatentowany algorytm kompensuje izolację wynikającą z budowy słuchawki, przepuszczając część dźwięków z otoczenia. Ten algorytm eliminuje również efekt okluzji powszechnie występujący w zamkniętych słuchawkach. Na przykład podczas rozmowy telefonicznej, funkcja ta pozwala na naturalne odbieranie własnego głosu. Oferuje to optymalny komfort słuchania i eliminuje wrażenie izolacji.

Niezależnie od tego, czy znajdujemy się na ruchliwej ulicy, w wietrznym miejscu lub w środkach komunikacji publicznej, dzięki algorytmom izolującym twój głos od dźwięków otoczenia, rozmowy przez telefon są wyraźne. Natomiast po podłączeniu przez USB, audiofile mogą słuchać muzyki w jakości Hi-Fi podczas ładowania zestawu słuchawkowego.

Słuchawki Parrot Zik 3 są kompatybilne z technologią "Voice HD" oferowaną przez najnowsze smartfony i zapewniają naturalną jakość głosu podczas rozmów telefonicznych, zupełnie jakby osoba po drugiej stronie siedziała obok ciebie.

Dedykowana aplikacja "Parrot Zik", dostępna na smartfony i tablety, jest już kompatybilna z Apple Watch i Android Wear. Pozwala na dostosowanie słuchawek do własnych gustów muzycznych oraz na słuchanie muzyki "dostrojonej" przez profesjonalistów.

Wyposażenie słuchawek:

- bateria Li-Ion (830 mAh)
- kabel USB/micro
- USB 3-punktowy kabel mini jack
- opakowanie ochronne
- instrukcja obsługi
- bezprzewodowa ładowarka

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nie będzie symulatora mrówek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)