Parrot Flower Power: cyfrowy asystent ogrodniczy

Parrot Flower Power: cyfrowy asystent ogrodniczy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.05.2014 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parrot wprowadza internet do ogrodu. Parrot Flower Power to pierwszy inteligentny, bezprzewodowy czujnik wyposażony w technologię Bluetooth Smart, która łączy go z smartfonem i dzięki dedykowanej aplikacji, stworzonej we współpracy z międzynarodowymi botanikami, pomaga w opiece nad roślinami.

W doniczce lub na otwartym terenie, Parrot Flower Power monitoruje i analizuje cztery czynniki niezbędne dla wzrostu roślin: wilgotność gleby, nawozy, temperaturę otoczenia i natężenie światła.

Czujnik jest odporny na ekstremalne warunki pogodowe jak deszcz, wysokie temperatury lub mróz. Urządzenie który należy “zasadzić”. blisko rośliny, wewnątrz pomieszczeń lub na zewnątrz, w doniczce lub na otwartym terenie. Czujnik w czasie rzeczywistym dokładnie sprawdza i monitoruje parametry niezbędne dla wzrostu i dobrego zdrowia roślin: wilgotność gleby, nawozy, temperaturę otoczenia i natężenie światła.

Można rozmieścić tyle czujników Parrot Flower Power, ile jest roślin do monitorowania. Można też przypisać kilka roślin do jednego czujnika. Jeśli wybierze się tę drugą opcję, biorąc pod uwagę, że Parrot Flower Power mierzy parametry gleby w odległości od 5 do 1. cm wokół siebie, należy upewnić się, że każda roślina jest równo nawadniana oraz, że warunki jeśli chodzi o drenaż gleby, nasłonecznienie/zacienienie i temperatura są takie same dla wszystkich roślin.

Porady na smartfonie

Dane przypisane dla każdej rośliny przechowywane są w pamięci flash i regularnie przekazywane za pośrednictwem Bluetooth do smartfona lub tabletu wyposażonego w darmową aplikację Flower Power.

Na jsmartfonie lub tablecie można sprawdzić dane i analizy dotyczące każdej z roślin. Dzięki temu uzyska się wskazówki dotyczące opieki nad roślinami lub zostaniemy zaalarmowani, jeśli rośliny będą wymagały interwencji.

Roślinę, którą chcemy monitorować można wybrać z biblioteki liczącej ponad 600. roślin, drzew i warzyw (2000 gatunków) przygotowanej w ramach współpracy z francuskimi, holenderskimi i amerykańskimi botanikami. Ponadto, można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tych roślin, poznać ich kraj pochodzenia, zobaczyć zdjęcia, przeczytać na temat typowych potrzeb i wielu sposobów jak utrzymać je w zdrowiu.

Cena: 212 zł za jeden czujnik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)