Parlament Europejski: iPady dla deputowanych

Parlament Europejski: iPady dla deputowanych

Parlament Europejski: iPady dla deputowanych
Źródło zdjęć: © Apple
26.05.2010 15:33

Klaus Welle, sekretarz generalny Parlamentu Europejskiego, przygotowuje projekt wyposażenia 736 deputowanych w produkowane przez Apple'a tablety iPad – informuje brytyjski "The Times". Zakup urządzeń miałby kosztować 4,3 miliona funtów, czyli ponad 5 milionów euro. Premiera iPada na Starym Kontynencie jest planowana na 28 maja.

Klaus Welle, sekretarz generalny Parlamentu Europejskiego, przygotowuje projekt wyposażenia 736 deputowanych w produkowane przez Apple'a tablety iPad - informuje brytyjski "The Times". Zakup urządzeń miałby kosztować 4,3 miliona funtów, czyli ponad 5 milionów euro. Premiera iPada na Starym Kontynencie jest planowana na 28 maja.

Informatorem "Timesa" jest chcący zachować anonimowość pracownik biura PE, który mówi: "Moglibyśmy już porzucić nasze pecety wyposażone w stare oprogramowanie, takie jak MS Word 2003. Wielu deputowanych ma iPhone'y i są z nich zadowoleni. Komputery PC były dobre wcześniej, ale iPady są lepszym sprzętem".

Obraz
© (fot. Apple)

Marta Andreasen, brytyjska deputowana z ramienia Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP)
i członek Komisji Budżetowej, jest odmiennego zdania: "Mówiliśmy, że iPady przyczyniłyby się do ograniczenia kosztów i pozwoliłyby parlamentarzystom utrzymywać kontakt z biurami, ale wielu starszych deputowanych nie wie nawet, jak korzystać z Internetu. Jestem przeciwna [pomysłowi – przyp. red.], ponieważ nie wydaje się trafiony zwłaszcza w czasach trudnych dla europejskich podatników".

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)