Panasonic zdobywa aż pięć nagród EISA

Panasonic zdobywa aż pięć nagród EISA
Źródło zdjęć: © Panasonic

16.08.2010 13:43, aktual.: 16.08.2010 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic zdobyła w tym roku pięć naród EISA, więcej niż w którymkolwiek z poprzednich lat. Oprócz nagrody „European 3D-PLASMA TV 2010-2011” za telewizor Panasonic VIERA TX-P50VT20 firma otrzymała następujące nagrody EISA: „European Multimedia Camera 2010-2011” za aparat Panasonic LUMIX DMC-G2, „European Camcorder 2010-2011” za kamerę Panasonic HDC-TM700, „European HT Soundbar 2010-2011” za głośniki Panasonic SC-HTB500 oraz „European Travel Compact Camera 2010-2011” za aparat Panasonic LUMIX DMC-TZ10. W zeszłym roku Panasonic zdobył cztery nagrody EISA

Europejski telewizor plazmowy 3D 2010-2011: Panasonic VIERA TX-P50VT20

Rok po tym, jak Panasonic otrzymał nagrodę dla najlepszego europejskiego telewizora plazmowego za model Panasonic VIERA TX-P42V10. EISA ponownie uhonorowała osiągnięcia firmy na polu płaskoekranowych telewizorów plazmowych, uznając model Panasonic TX-P50VT20 za najlepszy europejski telewizor plazmowy 3D. „Panasonic TX-P50VT20 to urządzenie kompletne, które przenosi kinowy obraz 3D i naturalne barwy do pokoju dziennego albo kina domowego. Jest to zasługą głębokich czarnych tonów, które zachowują szczegóły w ciemnych obszarach obrazu. Tryb THX zapewnia wierność barw, ale kolory i ostrość można dowolnie zmieniać dzięki ośmiu trybom obrazu oraz ustawieniom regulowanym przez użytkownika. Nowy, szybszy panel plazmowy wyświetla filmy 3D z płyt Blu-ray bez żadnych zakłóceń. Szybki ruch jest reprodukowany bardzo dobrze, a zużycie energii jest niższe niż w innych telewizorach plazmowych”, zauważyło jury.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Europejski turystyczny aparat kompaktowy 2010-2011: Panasonic LUMIX DMC-TZ10

Według jury EISA „Panasonic LUMIX DMC-TZ1. reprezentuje duży postęp w serii TZ. Oprócz wszystkich trybów automatycznych i tematycznych, łącznie z nowymi trybami dziurki od klucza i ziarna filmowego, TZ10 oferuje bardziej tradycyjne tryby P/S/A/M, które zapewniają wyższy stopień kontroli i więcej swobody twórczej. GPS i geotagging to funkcje bardzo przydatne w aparacie turystycznym, a obiektyw 25-300 mm Leica DC Vario-Elmar z 12-krotnym powiększeniem optycznym oferuje długości ogniskowej na każdą okazję. Uzupełnieniem tych funkcji jest nagrywanie wideo w formacie AVCHD Lite. Co najlepsze, aparat łatwo mieści się w kieszeni”.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Europejski aparat multimedialny 2010-2011: Panasonic LUMIX DMC-G2

Panasonic LUMIX DMC-G2. pierwszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami i fotografowaniem dotykowym, również trafił na listę produktów rekomendowanych przez EISA. Jak ujęło to jury EISA: „Jedną z najbardziej ekscytujących cech aparatu Panasonic Lumix DMC-G2 jest 3-calowy (3:2), uchylny monitor dotykowy, który pozwala zarówno zmieniać ustawienia, jak i uaktywnić migawkę przez dotknięcie obiektu na ekranie. Doskonały elektroniczny wizjer sprawia, że kadrowanie oraz ostrzenie jest łatwe i komfortowe nawet w jasnym świetle. System autofokusu oparty na wykrywaniu kontrastu jest imponujący, a jakość obrazu jest dobra zarówno w trybie fotografowania, jak i filmowania (AVCHD Lite)”.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Europejska kamera 2010-2011: Panasonic HDC-TM700

Po zeszłorocznej nagrodzie dla modelu Panasonic HDC-TM300. tym razem jury uhonorowało kamerę HD Panasonic HDC-TM700, stwierdzając, że „zapewnia ona wyjątkową jakość obrazu dzięki systemowi trzech matryc CMOS i jasnemu obiektywowi Leica Dicomar. Doskonała sprawność w słabym świetle i niski poziom szumów są zasługą pracowitego procesora obrazu. Nowy format 1080/50p oferuje znakomitą reprodukcję ruchu, a zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać pełną gamę ustawień ręcznych, łącznie z systemem wspomagającym ustawianie ostrości oraz histogramem. Nowy inteligentny, zautomatyzowany system zapewnia skuteczne śledzenie ostrości i ekspozycji, a dwustopniowy stabilizator obrazu ułatwia kręcenie filmów reporterskich. 32 GB wewnętrznej pamięci oraz gniazdo na karty SD oferują dużą elastyczność filmowania”.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Europejska listwa głośnikowa HT 2010-2011: Panasonic SC-HTB500

Stylowa alternatywa dla tradycyjnych systemów głośnikowych i pierwszy „listwowy”. system kina domowego - SC-HTB500 z bezprzewodowym subwooferem zapewniającym potężne basy - była piątym produktem, który w tym roku zdobył pożądaną nagrodę EISA. Według ekspertów z EISA: „Telewizory stają się cieńsze każdego roku, ale utrudnia to projektowanie zintegrowanych, płaskich głośników i wyjaśnia rosnącą popularność listew głośnikowych. Rozwiązanie SC-HTB500 firmy Panasonic jest przeznaczone dla posiadaczy płaskich telewizorów z ekranem o przekątnej od 42 cali w górę. Można je łatwo zainstalować i podłączyć, ponieważ wymaga tylko jednego kabla HDMI. Wejście HDMI jest zgodne ze standardem 3D i obejmuje zwrotny kanał audio oraz funkcję Pass-Thru. Głośniki Panasonic z bambusową kopułką i technologia dialogowa Clear-Mode zapewniają klarowny, przyjemnie pełny dźwięk. Zwieńczeniem tego stylowego zestawu jest bezprzewodowy, aktywny subwoofer”.

Obraz
© (fot. Panasonic)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także