Panasonic SR-SX2 - japońskie urządzenie do gotowywania ryżu sterowane smartfonem

Panasonic SR‑SX2 - japońskie urządzenie do gotowywania ryżu sterowane smartfonem

Panasonic SR-SX2 - japońskie urządzenie do gotowywania ryżu sterowane smartfonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.07.2012 15:32

Tylko w kraju, który równie mocno kocha nowoczesne technologie i jedzenie ryżu, powstać mógł tego typu sprzęt.

Przyrządzenie ryżu nie jest skomplikowaną czynnością, jednak projektanci z japońskiej centrali Panasonic uznali, że i tu potrzebujemy pomocy najnowocześniejszej technologii. SR-SX10. umożliwia ustawianie parametrów pracy za pomocą telefonów, obsługujących oparty na RFID standard przesyłania danych FeliCa.

Smartfon wyposażony w system Android najpierw trzeba zbliżyć do niebieskiego pola na obudowie urządzenia, a następnie, dzięki specjalnej aplikacji, wybrać odpowiedni czas gotowania, rodzaj ryżu oraz wszelkie inne parametry niezbędne do odpowiedniego przygotowania potrawy. Aplikacja daje dostęp do ponad 10. przepisów umieszczonych na serwerach Panasonic, pozwala także na przechowywanie online własnych ustawień gotowania.

Pytanie tylko - po co używać do tego smartfona, skoro takich samych ustawień pracy moglibyśmy dokonać z poziomu panelu sterującego samego urządzenia? Również niezbyt pozytywny odbiór SR-SX10. w Japonii sugeruje, że projektantów Panasonic zbytnio poniosła wyobraźnia. Nawet uwielbiający technologiczne nowinki mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni uznali, iż takie komplikowanie prostej czynności to zdecydowanie przerost formy nad treścią.

Cena urządzenia także nie jest zachęcająca – producenci życzą sobie za nie 89 000 JPY, czyli prawie 4 tysiące złotych. Sporo jak na sprzęt, który może zastąpić zwykły garnek z sitkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)