Panasonic: aplikacje do zdalnego sterowania klimatyzacją

Panasonic: aplikacje do zdalnego sterowania klimatyzacją

Panasonic: aplikacje do zdalnego sterowania klimatyzacją
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.04.2012 12:51, aktualizacja: 04.08.2012 21:48

Jako jeden z pierwszych na rynku, Panasonic wprowadzi aplikację pozwalającą na sterowanie klimatyzacją przez urządzenia mobilne. Za pomocą aplikacji IntesisHome użytkownicy telefonów czy tabletów z systemami iOS oraz Android a także komputerów z dostępem do Internetu, uzyskają możliwość kontrolowania urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic bez względu na to, czy znajdują się w pomieszczeniu lub budynku, w którym są one zainstalowane, czy poza nim.

IntesisHome został przygotowany z myślą o właścicielach domów, którzy korzystają z zaprojektowanych przez Panasonic modeli Etherea czy pomp ciepła Aquarea, zapewniających ogrzewanie oraz produkujących ciepłą wodę na potrzeby domowe. Aby skorzystać z rozwiązania, wystarczy zainstalować aplikację na telefonie lub tablecie z systemem iOS czy Android, albo przez komputerową przeglądarkę internetową wejść na stronę www.intesishome.com, gdzie znajduje się panel kontrolny, natomiast w urządzeniu klimatyzacyjnym zamontować odbiornik, który będzie je łączył z domowym routerem sieci bezprzewodowej.

Aplikacja będzie dostępna w wersji podstawowej, zaawansowanej i profesjonalnej. Wersja podstawowa IntesisHome daje możliwość włączenia i wyłączenia urządzenia klimatyzacyjnego, ustawienia pożądanej temperatury oraz wyboru trybu pracy. Z kolei wersje zaawansowana i profesjonalna posiadają dodatkowe funkcje, takie jak informowanie właściciela domu o konieczności dokonywania niezbędnych prac konserwacyjnych oraz o wadliwym działaniu urządzenia. Ponadto aplikacja daje możliwość wcześniejszego przygotowania kilku profili ustawień, które można aktywować w zależności od potrzeb.

Aplikację będzie można pobrać już w maju – w zależności od urządzenia, na którym będzie działała – z AppStore bądź Google Play. Informacje na temat ceny odbiornika i aplikacji IntesisHome zostaną podane w późniejszym terminie.

Dowiedz się więcej: Jaki klimatyzator kupić?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)