Pakiety uaktualnień dla Visty są już w Sieci

Pakiety uaktualnień dla Visty są już w Sieci

31.07.2007 12:00, aktualizacja: 31.07.2007 12:34

W Internecie pojawiły się dwa zestawy uaktualnień dla systemu Windows Vista - Vista Performance and Reliability Pack oraz Vista Compatibility and Reliability Pack. Pakiety te nie zostały oficjalnie udostępnione przez Microsoft - do Sieci wprowadzili je prawdopodobnie testerzy uaktualnień koncernu.

Zestawy zawierają wiele uaktualnień dla systemu Vista, rozwiązujących najróżniejsze problemy niezwiązane z bezpieczeństwem - warto wspomnieć choćby o usprawnieniu procesu przywracania systemu po hibernacji, przyspieszeniu kopiowania dużych katalogów, usunięciu kilku błędów związanych z obsługą pamięci oraz poprawieniu stabilności działania systemu po uaktualnieniu z Windows XP do Visty. _ "Problemy, usuwane przez te uaktualnienia zostały zgłoszone przez klientów za pomocą usługi raportowania błędów. Zainstalowanie pakietu znacząco poprawi wydajność i stabilność w wielu aspektach pracy Windows Vista" _ - czytamy w komunikacie załączonym do poprawek.

Zaznaczyć trzeba, że uaktualnienia te nie zostały oficjalnie wydane przez Microsoft - w Sieci opublikowali je prawdopodobnie testerzy produktów koncernu ( prawdopodobnie chodzi o testerów systemu Windows Server 2008, który w znacznej mierze oparty jest na tym samym kodzie, co Vista ). Przedstawiciele firmy z Redmond na razie nie komentują sytuacji.

Zdaniem specjalistów, nie jest wykluczone, że owe pakiety poprawek mogą być elementami SP1 dla Visty - świadczyć ma o tym m.in. fakt, iż zawierają one kilka uaktualnień, które Microsoft już wcześniej udostępnił w ramach comiesięcznych pakietów patchy. Chodzi o to, że koncern zwykle nie udostępnia dwa razy tych samych uaktualnień - z wyjątkiem Service Packów, w skład których wchodzą zwykle zarówno nowe poprawki, jak i wszystkie patche udostępnione wcześniej dla danego produktu.

Obydwa pakiety wciąż są dostępne w Internecie - Vista Performance and Reliability Pack "waży" ok. 10 GB, zaś Vista Compatibility and Reliability Pack - ok. 2 GB. Z pierwszych testów, przeprowadzonych przez niezależne serwisy, wynika, że po zainstalowaniu owych zestawów w pewnych sytuacjach rzeczywiście wyraźnie rośnie wydajność systemu - np. czas kopiowania dużych folderów skraca się o 50%.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)