Oszustwo na Facebooku - "przedłużone ferie zimowe 2017"

Oszustwo na Facebooku - "przedłużone ferie zimowe 2017"

Oszustwo na Facebooku - "przedłużone ferie zimowe 2017"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | public domain
01.02.2017 16:37, aktualizacja: 01.02.2017 18:22

Ferie zimowe 2017 zostały przedłużone o tydzień – link z taką informacją krąży po Facebooku. Niestety nie jest to prawdziwa wiadomość, a jedynie kolejna próba oszustwa.

Facebook jest znów źródłem zamieszania. Link, który ma kierować do artykułu o przedłużonych „feriach zimowych 2017” w aż trzech województwach, krąży od jakiegoś czasu po portalu społecznościowym.

Z pewnością wielu użytkowników - zwłaszcza młodzież - będzie zainteresowanych taką wiadomością. Tymczasem kliknięcie w link, do złudzenia przypominający wyglądem wiadomości publikowane przez profil jednej ze stacji informacyjnych, powoduje, że stajemy się ofiarą kolejnych facebookowych oszustów.

Fałszywe artykuły na Facebooku

Informacje służące w najlepszym wypadku do pozyskania bazy użytkowników, a w gorszych - do oszustw opartych na płatnych SMS-ach, często są tworzone w ten sposób, aby do złudzenia przypominały prawdziwe. Zapewne z tego powodu wiadomość o przedłużonych feriach ilustruje fotografia minister edukacji Anny Zalewskiej.

Aby uniknąć kłopotu, zawsze sprawdzajcie źródło, do jakiego informacja was kieruje. Jeśli adres strony docelowej jest podejrzany – nie klikajcie w niego. Po za tym nie ma żadnej skutecznej metody – prócz rozwagi i czujności – by nie dać się złapać na fałszywe wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)