Trwa ładowanie...

Ostrzegają przed zagrożeniami. Tłumaczymy, co to jest alert RCB

Jesteś na urlopie, odcięty od internetu, przy sobie mając jedynie telefon komórkowy? Dzięki temu i tak dowiesz się o załamaniu pogody albo innym ważnym wydarzeniu w regionie, które może zagrażać zdrowiu. Tak działa alert RCB.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Alert RCB ostrzega m.in. przed burzami czy silnymi wiatrami
Alert RCB ostrzega m.in. przed burzami czy silnymi wiatrami Źródło: East News
d1gkb7s

Alert RCB to wiadomości, które dostają Polacy znajdujący się w regionie, w którym dzieje się coś, co może zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Mowa tu o takich przypadkach jak burze czy silne wiatry. Alarmy powstają na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, służb - np. policji, straży pożarnej - urzędów i instytucji centralnych np. IMGW oraz urzędów wojewódzkich.

Co to jest alert RCB?

Żeby otrzymywać powiadomienia w ramach alertu RCB, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy znajdować się w lokalizacji, na której może występować potencjalne zagrożenie. Nie ma również znaczenia to, z usług którego operatora korzystamy. Wszyscy działający w Polsce operatorzy mają obowiązek niezwłocznego wysłania komunikatu do wszystkich użytkowników na określonym przez dyrektora RCB obszarze.

d1gkb7s

Nie każda burza czy pogodowa anomalia skutkować będzie otrzymaniem wiadomości SMS. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaznacza, że informacje o stopniu zagrożenia wynikają z prognoz przygotowywanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak wypisać się z alert RCB?

Nie jest to możliwe. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla jednak, że wiadomości wysyłane będą wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach. Nie trzeba się więc obawiać, że codziennie otrzymywać będziemy po kilka komunikatów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1gkb7s

Podziel się opinią

Share
d1gkb7s
d1gkb7s
Więcej tematów