Orange rozpoczyna testy Fotokodów

Orange rozpoczyna testy Fotokodów

Orange rozpoczyna testy Fotokodów
01.07.2008 21:46, aktualizacja: 01.07.2008 21:57

Od 1 lipca posiadacze kart Orange mogą bezpłatnie testować Fotokody. To nowa usługa dla osób szukających prostych rozwiązań. Ich działanie polega na umożliwieniu szybkiego pobrania informacji ukrytej pod kodem. Najczęściej odbywa się to przez automatyczne przekierowanie na stronę internetową, do pliku tekstowego, muzycznego czy video.

Od 1 lipca posiadacze kart Orange mogą bezpłatnie testować Fotokody. To nowa usługa dla osób szukających prostych rozwiązań. Ich działanie polega na umożliwieniu szybkiego pobrania informacji ukrytej pod kodem. Najczęściej odbywa się to przez automatyczne przekierowanie na stronę internetową, do pliku tekstowego, muzycznego czy video. Kod umieszczony np. na stronie gazety może umożliwiać dostęp do treści, które ze względu na specyfikę, nie mogą znaleźć się w prasie lub są ich uzupełnieniem. Kody mogą pełnić też funkcję cyfrowego biletu, wizytówki, kuponu konkursowego lub pełnej informacji o składnikach zawartych w produktach spożywczych czy szczegółach wymarzonej podróży wakacyjnej.

Aby korzystać z Fotokodów potrzebny jest telefon z aparatem fotograficznym i aplikacją, którą można pobrać wysyłając SMS o treści „Fotokody" pod bezpłatny numer 8085. W odpowiedzi użytkownik dostaje SMS zawierający link inicjujący automatyczną instalację oprogramowania. Po jej zakończeniu i uruchomieniu aplikacji można rozpocząć odczytywanie Fotokodów, które polega na skierowaniu aparatu na kod, potem zatwierdzeniu skanowania i automatycznego połączenia telefonu z internetem.

Pobranie aplikacji i korzystanie z usługi jest bezpłatne. Użytkownik pokrywa jedynie niewielki koszt związany z transmisją danych, która umożliwia połączenie z internetem i przeglądanie treści, do których prowadzi kod. Koszt transmisji jest uzależniony od planu taryfowego, z którego korzysta klient oraz rodzaju i wielkości pobieranych danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)