Oprogramuj sobie iPhone'a

Oprogramuj sobie iPhone'a

Oprogramuj sobie iPhone'a
07.03.2008 11:00, aktualizacja: 07.03.2008 11:58

Firma Apple zaprezentowała SDK ( Software Development Kit ) dla iPhone'a - koncern zapewnia, że w zestawie znalazły się te same narzędzia, które są wykorzystywane przez jego programistów. Osoby, które chciałyby tworzyć oprogramowanie dla telefonu Apple'a, muszą najpierw zaopatrzyć się w komputer Mac.

Firma Jobsa przygotowała też nowe narzędzie programistyczne o nazwie iPhone Simulator. Symuluje ono całe API systemu operacyjnego iPhone'a. Przygotowywane aplikacje można uruchamiać właśnie w symulatorze i sprawdzać ich działanie zanim zainstaluje się je w telefonie. Również iPhone Simulator może być używany tylko na Makach.

Na potrzeby wymienionego powyżej oprogramowania Apple przygotowało Cocoa Touch, specjalną wersję środowiska Cocoa, dzięki której możliwe jest oprogramowanie ekranu dotykowego iPhone'a. Scott Forstall, wiceprezes ds. oprogramowania dla iPhone'a, poinformował, że SDK telefonu korzysta z kilku technologii Core. Generalnie, większość technologii zaimplementowanych w iPhonie, znajdziemy też w komputerach Apple'a. Wyjątkiem jest system zarządzania poborem energii, który w iPhonie jest bardziej wydajny. Dzięki udostępnieniu SDK dla telefonu programiści zyskają też możliwość skorzystania z takich technologii jak Core Services, Core Location i Core Audio.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)