Opaska Myo: najfajniejszy kontroler ruchu za 150 dolarów

Opaska Myo: najfajniejszy kontroler ruchu za 150 dolarów
Źródło zdjęć: © chip.pl

27.02.2013 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomysł genialny w swojej prostocie. Sześć wbudowanych w opaskę czujników odczytuje ruch mięśni i ścięgien przedramienia użytkownika, a uzyskane informacje przesyła do urządzenia, którym aktualnie sterujemy przy pomocy modułu Bluetooth 4.0.

To, co wyróżnia Myo na tle innych kontrolerów ruchowych, to precyzja i, z braku lepszego słowa - dyskrecja.

Sześć wbudowanych czujników nie wykrywa ruchu dłoni, czy przedramienia - wykrywają natomiast impulsy elektryczne towarzyszące ruchom mięśni i ścięgien. Dlaczego tak jest lepiej? Dzięki temu urządzenie jest bardziej dokładne i reaguje nawet na najmniejszy ruch pod skórą. Przynajmniej według ich twórców - Thalmic Labs.

Opaska zakładana na przedramię jest również najprostszym do "zainstalowania" kontrolerem ruchowym - można z niej korzystać poza domem, obsługując telefon komórkowy, czy (już niedługo) okulary Google'a, a po wejściu do mieszkania przełączyć się na kontrolę naszego peceta.

Oczywiście Thalmic Labs przewiduje inne zastosowania swojego kontrolera - od sterowania robotami wojskowymi, po kontrolowanie super-precyzyjnych robotów medycznych, używanych podczas skomplikowanych operacji.

Cena, jak samo urządzenie, również wydaje się atrakcyjna - 150 dolarów za precyzyjny kontroler, współpracujący z większością sprzętu wydaje się być małą kwotą. Jeśli zamówicie opaskę Myo w przedsprzedaży, swój egzemplarz powinniście otrzymać w trzecim kwartale bieżącego roku. Zamówienie można złożyć pod tym adresem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Najlepsze aplikacje dla Windows Phone 8

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)