Olympus Stylus 1 - kompakt z wyższej półki

Olympus Stylus 1 - kompakt z wyższej półki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.10.2013 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olympus stworzył model Stylus 1 z myślą o tych, którzy od zwykłego kompaktu oczekują czegoś więcej niż poprawnych zdjęć.

Nowy obiektyw i.ZUIKO DIGTAL o zakresie ogniskowych 28–30. mm* (zoom optyczny 10,7x) i stałej wartości przysłony 1:2.8 pozwoli nam wykorzystać możliwości dużego sensora BSI CMOS (1/1,7”) oraz procesora obrazu TruePic VI, który zastosowano już wcześniej w aparacie OM-D E-M5.

Konstrukcja korpusu oraz sposób obsługi upodabniają aparat Stylus 1 do lustrzanek cyfrowych. W kadrowaniu pomoże nam duży wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1,4. miliona punktów. Fast AF – pozwala na szybkie ustawienie ostrość na fotografowanym obiekcie poprzez dotknięcie LCD. Aparat posiada także budowane WiFi, które, tak jak w przypadku aparatu OM-D, umożliwia fotografowanie z wykorzystaniem naszego smartfona.

Olympus twierdzi, że Stylus 1 dobrze radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Posiada szeroki zakres tonalny i ten sam Hybrydowy pierścień sterowania, który już w Olympusie XZ-2 pozwalał wybrać cyfrowy lub analogowy tryb fotografowania.

Więcej informacji na stronie producenta. Niestety, nie została jeszcze podana sugerowana cena aparatu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także