Oglądaj na żywo wielką opozycję Marsa. Transmisję prowadzi NASA

Oglądaj na żywo wielką opozycję Marsa. Transmisję prowadzi NASA

Oglądaj na żywo wielką opozycję Marsa. Transmisję prowadzi NASA
Źródło zdjęć: © NASA / ESA / STScI
Arkadiusz Stando
31.07.2018 10:52, aktualizacja: 31.07.2018 14:56

Już dziś wielka opozycja Marsa. Pierwszy raz od 15 lat Czerwona Planeta znajdzie się tak blisko Ziemi. To wyjątkowe zdarzenie, następne takie zjawisko dopiero za 17 lat. Warto rzucić okiem, bo to wyjątkowy widok.

Już dziś zdarzy się wyjątkowa okazja, aby zobaczyć gołym okiem Marsa, gdyż planeta zbliży się do Ziemi na odległość 57,768 mln km. Warto skorzystać z lornetki lub teleskopu. Jednak należy poczekać do wieczora, w dzień ciężko będzie zaobserwować Czerwoną Planetę. Na szczęście NASA transmituje na żywo to niesamowite zjawisko.

Wielka opozycja Marsa jest niezwykłą okazją, aby wyciągnąc aparat. Już dwa tygodnie temu, Czerwona Planeta pojawiła się na tyle blisko, że jej odbicie zaobserowano morzu. Uchwycił to użytkownik Instagrama "advil" Na jego zdjęciu widać Marsa, rzucającego światło na taflę wody. Już dziś zobaczymy więcej takich obrazów. Zdjęcie wykonano w Stanach Zjednoczonych, na Rhode Island. Podczas wielkiej opozycji, Mars będzie odbijał światło słoneczne 1,8 razy mocniej na naszym niebie, niż zawsze.

Opozycja Marsa zdarza się około co 2 lata, jednak wielka opozycja to zjawisko wyjątkowe, zdarzające się co około 15 lat. Następna wielka opozycja Marsa zdarzy się dopiero w 2035 roku. Poprzednia miała miejsce w 2003 roku, a Mars zbliżył się wtedy wyjątkowo blisko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)