Office 365: darmowa licencja dla uczniów i studentów prostsza do uzyskania

Office 365: darmowa licencja dla uczniów i studentów prostsza do uzyskania

Office 365: darmowa licencja dla uczniów i studentów prostsza do uzyskania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.09.2014 16:06, aktualizacja: 24.09.2014 16:30

Microsoft inwestuje w uczniów i studentów, wierząc, że w życiu zawodowym staną się jego klientami lub pracownikami. Organizuje konkursy pokroju Imagine Cup i oferuje swoje oprogramowanie i usługi za darmo. Teraz upraszcza procedurę przyznawania darmowych licencji dla pakietu Office.

W ubiegłym roku Microsoft uruchomił program Student Advantage, dzięki któremu uczniowie i studenci mogą otrzymywać bezpłatnie oprogramowanie i usługi Microsoftu. Niestety, ów program miał jedną wadę: szkoły musiały same wychodzić z inicjatywą do swoich uczniów. Teraz to się zmieni.

Uczniowie szkół objętych programem będą mogli sami zgłaszać się do Microsoftu po swoją subskrypcję Office 365. Będą oni weryfikowani po szkolnym adresie mailowym. Edukacyjna wersja Office 365 to:
- aplikacje klienckie Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access i Publisher;
- możliwość instalacji na pięciu komputerach PC (Windows lub OS X) oraz na urządzeniach mobilnych (Windows, iOS, Android);
- terabajt przestrzeni na dane w OneDrive;
- usługa Office Online.

Nowe zasady już obowiązują na terenie Stanów Zjednoczonych. Reszta świata ma zostać nimi objęta do końca bieżącego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Makabryczna wpadka marketingowa Apple'a

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)