Odtwarzacze na lato

Jeśli sprawdzą się przewidywania synoptyków, szykuje nam się gorące
lato. Aż się nie chce siedzieć w domu. Marzy się delikatny chłód, w
cieniu drzew. I może jakaś muzyczka w uszach.... Tania "empetrójka" z
hipermarketu, dołączona do paczki chipsów raczej nie wchodzi w grę.
Znowu iPod? No, nie koniecznie...

Odtwarzacze na lato
Źródło zdjęć: © Samsung

Jeśli sprawdzą się przewidywania synoptyków, szykuje nam się gorące lato. Aż się nie chce siedzieć w domu. Marzy się delikatny chłód, w cieniu drzew. I może jakaś muzyczka w uszach....
Tania "empetrójka" z hipermarketu, dołączona do paczki chipsów raczej nie wchodzi w grę. Znowu iPod? No, nie koniecznie

Obraz
© Connect

Sansa Connect
Może cos z oferty firmy SanDisk, dzielnie utrzymującej drugą pozycję największego dostawcy odtwarzaczy mp3 na rynek amerykański. Sansa Connect to odtwarzacz wyposażony w 4GB pamięci flash. Wyposażono go w kartę WiFi, dzięki czemu możemy w łatwy sposób wymieniać muzykę między odtwarzaczami. W przeciwieństwie do Zune Microsoftu, Sansa Connect ma możliwość łączenia się z internetem poprzez WiFi. Dzięki czemu mamy możliwość ściągnięcia zakupionych w sieci utworów bezpośrednio na odtwarzacz. Jeśli tego mało, Connect umożliwia słuchanie internetowych stacji radiowych. Wystarczy znaleźć jakiś ogólnodostępny hot-spot.

Obraz
© D2

Cowon D2
Koreański odtwarzacz dla wymagających słuchaczy - radzi sobie nie tylko z plikami MP3. potrafi grać również pliki Ogg oraz FLAC. Dotykowy ekran o przekątnej 2.5 cala pracuje z pełną 24bitową paletą barw. Oczywiście - odtwarza też filmy. Wbudowaną pamięć (2 lub 4GB) możemy poszerzyć za pomocą kart SD i MMC. Z ciekawostek - mamy do dyspozycji wyjście na telewizor. Jeśli znuży nas wbudowany oglądanie filmów bezpośrednio na ekranie odtwarzacza możemy podpiąć się pod coś większego.

Obraz
© Clix2

iriver Clix2
Drugi grajek z koreańskiej stajni - również niewielki, 2.2 calowy ekran w technologii OLED, na którym możemy oglądać filmy zakodowane kodekami MPEG-4 i WMV. Jeśli nasze zbiory muzyczne zakodowane są kodekami MP3. WMA, ASF, Ogg nie ma się czym przejmować. Odtwarzacz poradzi sobie z nimi. Gorzej z FLAC. W zamian mamy radio i do 8GB pamięci na pliki, filmy i muzykę.

Obraz
© Vision:W

Creative Zen Vision:W
Jeśli preferujemy oglądanie filmów, bezkonkurencyjny będzie Creative Vision:W. Wewnętrzny dysk twardy o pojemności do 60GB pozwoli zabrać ze sobą na wakacje całkiem przyzwoitą porcję filmów. Gdyby, niestety, padało - nie będziemy się nudzić. Duży ekran, o przekątnej 4.3 cala to panorama w formacie 16:9. Do tego niezłe, "kinowe" brzmienie. A wbudowany głośnik pozwala oglądać filmy bez słuchawek. Choć dźwięk w słuchawkach jest dużo lepszy.

Obraz
© Guide+Play

Guide+Play
Jeśli już jesteśmy przy dużych formatach - tego lata niespodziankę szykuje nam firma Harman Kordon. Ciężko to nazwać odtwarzaczem - Guide+Play to połączenie odtwarzacza multimedialnego z systemem GPS i mapą. Wszystko na 4 calowym ekranie dotykowym. 4 GB pamięci można powiększyć za pomocą kart SD. Urządzenie radzi sobie z plikami audio MP3. WMA, AAC oraz z filmami z MPEG-4 i WMV. Niestety, w pierwszej wersji zapowiadane są mapy tylko dla zachodniej, północnej i południowej Europy.

Obraz
© Vibrez

Trekstor Vibrez
Vibez, charakteryzuje niebanalny wygląd. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyciągnie zawistny wzrok posiadaczy nudnych, pudełkowatych odtwarzaczy. Projektanci postarali się by zamknąć odtwarzacz w ciekawej, a jednocześnie użytecznej formie. Odtwarzacz mieści do 12GB muzyki w formatach MP3. WMA, WMA-DRM9/10, WAV, OGG oraz FLAC. Rozdzielczość ekranu TFT 176x232 pozwoli oglądać zdjęcia JPEG oraz okładki płyt zapisane w tagach plików. Wejścia line-in oraz wbudowany mikrofon pozwala na nagrywanie dźwięku ze źródeł zewnętrznych.

Obraz
© NW-A800

Sony NW-A800
Cyfrowy walkman Sony to przyjemność dla oka, prócz projektu i wykonania oczy cieszy niewielki 2 calowy ekran OLED, na którym upchnięto 320x25. pikseli. Efekt jest bardzo przyjemny. Podobnie z dźwiękiem. W końcu to urządzenie z serii "Walkman". Słuchawki dostarczone wraz ze sprzętem dorównują mu jakością, co nie jest częste nawet w tej klasie cenowej. Pliki zakodowane kodekiem ATRAC brzmią rewelacyjnie. Do NW-A800 możemy załadować również muzykę w MP3 i AAC oraz filmy w MPEG-4 i WMV. Niestety, do tej operacji wymagane jest dedykowane oprogramowanie.

Obraz
© Yepp K3

Samsung Yepp K3
Cieniutki, nie całe 7mm grubości, K3 wśliźnie się do praktycznie każdej kieszeni. Podświetlany, dotykowy panel sterujący, żadnych wystających elementów. 1.8 calowy, kolorowy wyświetlacz OLED i 2. godzin pracy na wewnętrznym akumulatorku. Pamięć mieści do 4GB muzyki w plikach MP3 i WMA, których brzmienie poprawia system DNSe (Digital Natural Sound engine). Mamy też tuner FM, zegarek z budzikiem. Brakuje tylko telefonu komórkowego.

Obraz
© iPod nano

Apple iPod nano
Może jednak iPod. Również cieniutki (6.5mm), dostępny w kilku kolorach, oferuje do 8GB pamięci na pliki muzyczne w formatach: MP3. AAC, WAV, AIFF, Apple Lossless; zdjęcia, dane adresowe, terminarz itp. Druga generacja iPoda nano jest znacznie wytrzymalsza mechanicznie. Nie rysują się z byle powodu. System sterowania, za pomocą "klikalnego kółka" oczaruje tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się nim bawić. Jasny wyświetlacz o przekątnej 1.5 cala i fantastycznie zaprojektowany interface graficzny.

Obraz
© ZEN STone

Creative ZEN Stone
Mały "kamyk" do ukrycia w kieszeni lub powieszenia na szyi. Nie jest ciężki (18.5 gramów), nie ma obawy, że pociągnie nas na dno. Niezły projekt, miło leży w dłoni. Dostępny w kilku kolorach. Sterowanie jest bajecznie proste. Ze swojej 1GB pamięci może odtwarzać pliki MP3 i WMA. Bateria pozwala przez około 10 godzin cieszyć się miłym brzmieniem tego grajka. A jeśli go nawet zgubimy... strata niezbyt wielka. Tyle, co kolacja dla dwojga w nadmorskim kurorcie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)