"Odrzutowy człowiek" obleciał Jezioro Genewskie

"Odrzutowy człowiek" obleciał Jezioro Genewskie
Źródło zdjęć: © Gizmodo

09.11.2010 09:54

Yves Rossy jest podobny do Iron Mana pod tym względem, ze lata samodzielnie skonstruowanym zestawem odrzutowym. Różni się od Iron Mana tym, że robi to naprawdę i właśnie zaczął kręcić podwójne pętle.

51-letni były pilot, Szwajcar Yves Rossy, bywa nazywany Jetmanem z oczywistych powodów. Był pierwszym człowiekiem, który wzniósł się w powietrze na własnoręcznie skonstruowanych skrzydłach, wyposażonych w cztery silniczki odrzutowe. Było to w 200. roku, ale od tego czasu Rossy znacznie urozmaicił swoje wyczyny.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Jak widać na filmie nakręconym 5 listopada, śmiałek robi już w powietrzu niezłe akrobacje. Rossy wyskoczył w ubiegły piątek z balonu, który unosił się na wysokości 240. metrów, a następnie dwukrotnie obleciał Jezioro Genewskie z prędkością 320 km/h i z fantazją. Wylądował za pomocą spadochronu, cały lot trwał 18 minut.

"Odrzutowy człowiek" przeleciał w 200. roku kanał La Manche, zaś w 2009 roku próbował przelecieć z Maroka do Hiszpanii, lecz z powodu silnych wiatrów nad Cieśniną Gibraltarską musiał zrezygnować z połowie trasy. Teraz współczesny Ikar wybiera się nad Wielki Kanion.

A wy, jak spędziliście piątek?

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)