Odblokował ukryte funkcje Windows 7

Odblokował ukryte funkcje Windows 7

12.11.2008 12:00, aktual.: 12.11.2008 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rafael Rivera, amerykański programista, stworzył niewielką aplikację, która usuwa z udostępnionego niedawno wydania Windows 7 (build 6801) system blokujący nowe, aczkolwiek nieukończone jeszcze funkcje.

Wspomniany build został udostępniony przez Microsoft w czasie niedawnej konferencji WinHEC. Niemal równocześnie znalazł się w internetowych sieciach bezpośredniej wymiany plików. Nie licząc osób, które pobrały builda z sieci P2P, w posiadaniu wersji alpha Windows 7 znajduje się niewielkie grono użytkowników, w tym uczestnicy Windows Hardware Engineering Conference. System będący następcą Visty znajduje się bowiem obecnie na etapie wewnętrznych testów.

Producent zdecydował się jednak na blokadę niektórych nowych funkcji systemu z uwagi na to, że nie zostały one jeszcze ukończone. Korzystając ze stworzonej przez Riverę aplikacji o nazwie "Blue Badge" można wyłączyć ów mechanizm - program nadpisuje dziewięć plików systemowych, w tym shell32.dll i explorer.exe. Aplikacja odblokowuje m.in. dostęp do nowego paska zadań i dynamicznego pulpitu.

Nazwa narzędzia nie jest przypadkowa, nawiązuje bowiem do koloru elektronicznych kart wejściowych etatowych pracowników Microsoftu. Zgodnie z analizą Rivery, w czasie logowania Windows 7 sprawdza status użytkownika i na tej podstawia blokuje lub umożliwia dostęp do niektórych opcji nowego OS.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)