Obraziła w Internecie koleżankę - pójdzie do więzienia

Obraziła w Internecie koleżankę - pójdzie do więzienia

Obraziła w Internecie koleżankę - pójdzie do więzienia
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
27.08.2009 11:24

Jak donosi brytyjski dziennik „Daily Mail” 18-letnia dziewczyna została skazana na trzy miesiące pobytu w zamkniętym ośrodku dla młodocianych przestępców. Powód - grożenie śmiercią byłej koleżance z klasy.

Keeley Houghton, korzystając ze społecznościowego portalu Facebook prześladowała swoją dawną koleżankę ze szkoły Emily Moore. Na stronie jej profilu napisała „Keeley is going to murder the bitch. She is an actress. What a * liberty. Emily **head Moore.' co w wolnym tłumaczeniu można przełożyć jako „Keeley zamierza zabić tę suk…(…)”. Za te zachowanie brytyjski sąd skazał ją na trzy miesiące pobytu w ośrodku dla młodocianych przestępców. Jest to pierwszy w historii Wielkiej Brytanii wyrok, skazujący kogoś za pogróżki w Internecie. Dodatkowo sąd zakazał Keeley Houghton zbliżania się do swojej ofiary.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Przypadek Emily Moore nie jest jedyną taką historią związaną z serwisami społecznościowymi. Jak podkreśla „Daily Mail”, na wyrok sądu wpływ mogły mieć wcześniejsze wydarzenia związane z Megan Gillan. Piętnastoletnia Megan popełniła samobójstwo po tym, jak właśnie w serwisie społecznościowym przeczytała krytyczne uwagi na swój temat.

Zjawisko polegające na nękaniu i zastraszaniu innych w wirtualnym świecie zyskało już nawet swoją nazwę - nazywamy je cyberbulling. Niestety, cyberbulling staje się coraz bardziej powszechny i coraz częściej doprowadza do tragicznych konsekwencji, szczególnie wśród młodych, wrażliwych na uwagi rówieśników ludzi.

Źródło: Daily Mail

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)