NVidia Tegra zadebiutuje z Windows Mobile 6.5?

NVidia Tegra zadebiutuje z Windows Mobile 6.5?

NVidia Tegra zadebiutuje z Windows Mobile 6.5?
Źródło zdjęć: © nvidia
28.11.2008 09:30, aktualizacja: 28.11.2008 12:28

Najprawdopodobniej nowy układ NVidii typu komputer-w-chipie -Tegra, zadebiutuje wraz z kolejną odsłoną systemu dla urządzeń przenośnych Windows Mobile 6.5.

NVidia Tegra została stworzona z myślą o małych urządzeniach mobilnych, np. MIDach. Chip integruje w sobie procesor ARM, mobilny układ graficzny z serii GeForce i dekoder wideo HD (także 1080p). Co najważniejsze, NVidia deklaruje, że urządzenia zbudowane w oparciu o Tegrę mogą pracować przez około 100 godzin (Internet, odtwarzanie muzyki) lub 10, jeśli oglądamy film HD. Więcej informacji o platformie Tegra znajdziesz na stronie koncernu NVidia.

Platforma Tegra miała zostać zaprezentowana pod koniec br., jednak premiera została przesunięta. Najprawdopodobniej do wydarzenia dojdzie podczas najbliższej konferencji z cyklu GSMA Mobile World Congress, która odbędzie się już w lutym 2009 roku.

Microsoft ma w zwyczaju prezentować nową odsłonę mobilnych okienek podczas GSMA Mobile World Congress. Windows Mobile 7 ma zostać udostępniony dopiero w połowie 2009 roku. Najprawdopodobniej więc tym razem gigant z Redmond przedstawi Windows Mobile 6.5, który ma stanowić ważną aktualizację obecnej "szóstki".

Windows Mobile 7 zadebiutuje później, najprawdopodobniej na telefonie produkcji samego Microsoftu. Czekamy z niecierpliwością.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)