Nvidia, HP i Dell proponują standard ESA

Nvidia, HP i Dell proponują standard ESA

07.11.2007 09:30, aktual.: 07.11.2007 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najwięksi producenci z branży IT - między innymi Nvidia, HP, Alienware, Dell, Thermaltake i CoolerMaster - opracowali nowy, otwarty i darmowy standard monitorowania i kontrolowania podzespołów komputera. ESA ( Enthusiast System Architecture ) służy do nadzorowania pracy zasilaczy, obudów i systemów chłodzenia wodnego.

Definiuje on protokół informacyjny, który jest wykorzystywany do komunikacji pomiędzy wymienionymi podzespołami. Dzięki niemu będą one mogły dopasować parametry pracy i przekazać użytkownikowi informacje o systemie.

ESA przyda się przede wszystkim miłośnikom overclockingu. Dzięki niemu będą oni w stanie lepiej kontrolować rezultaty swoich działań. Standard oparty jest na istniejącej już specyfikacji USB HID. Do czasu jego wprowadzenia nie istniał standardowy protokół, przekazujący informacje użytkownikom.

Dzięki ESA producenci komponentów będą mogli umieszczać w nich najróżniejsze cyfrowe i analogowe czujniki, przekazujące dane w czasie rzeczywistym. Pierwsze urządzenia korzystające z ESA trafią na rynek pod koniec listopada bieżącego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)