Nuvifone - killer Nokii, iPhona i SE? Telefon i nawigacja

Nuvifone - killer Nokii, iPhona i SE? Telefon i nawigacja
Źródło zdjęć: © Garmin

31.01.2008 16:38, aktual.: 01.02.2008 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dość dużą niespodzianką firmy Garmin, było przedstawienie wczoraj w Nowym Jorku urządzenia o nazwie nuvifone. Jest to nawigacja GPS wraz ze smartpohnem GSM/HSDPA, zbudowanym w oparciu o własne oprogramowanie. Nie znajdziemy tu zatem ani Symbiana, ani Windowsa.

Podstawowe funkcje, oprócz oczywistych telefonicznych i nawigacyjnych, to Google local search, Garmin Online services, gdzie znajdziemy informacje o korkach, pogodzie, cenach paliw, oraz wszystkim tym, co może być użyteczne podczas podróży. Nie zabrakło oczywiście klienta E-mail, odtwarzacza MP3 i MPEG4/AAC, czy aparatu cyfrowego.
Zamysłem Garmina, było stworzenie urządzenia wedle hasła „wszystko w jednym”. Cienka i stylowa obudowa, dotykowy ekran, centrum multimedialnej rozrywki, przeglądarka internetowa, telefon, a niejako przy okazji sztandarowy produkt Garmina –. nawigacja satelitarna.

Duży nacisk położono na prostotę obsługi. Menu podzielone jest na trzy główne działy: dzwoń, przeglądaj mapy i szukaj, a dodatkowo w prosty sposób z każdego menu będzie można przejść do bardziej zaawansowanych funkcji.
W Nuvifonie, podobnie jak w innych modelach nawigacji, producent umieścił już mapy USA, oraz co ciekawe, także Europy. Podyktowane jest to zapewne faktem, iż wydajne sieci 3G i 3,5G łatwiej znaleźć na starym kontynencie, niż w kraju producenta. Nie zabrakło także wprowadzonej niedawno w modelu nuvi880 obsługi poleceń głosowych, a co za tym idzie otrzymujemy w pełni funkcjonalny zestaw głośnomówiący.
Ciekawie prezentuje się funkcja „Gdzie jestem?”. Po jej wybraniu otrzymamy dokładne koordynaty geograficzne, listę najbliższych szpitali, stacji benzynowych, hoteli czy bankomatów –. wyświetlane dane możemy wybrać samodzielnie. Dodatkowo, Nuvifone po odłączeniu go od samochodowej stacji dokującej, zapamiętuje położenie naszego auta, na wypadek gdybyśmy zapomnieli, gdzie zaparkowaliśmy. W taki wypadku doprowadzi nas do naszej „zguby”.

Obraz
© (fot. Garmin)

Opisywany przez nas niedawno Photfinder w przypadku telefonu Garmina nie będzie już potrzebny. Urządzenie automatycznie dopisuje informację o koordynatach geograficznych do każdego wykonanego nim zdjęcia. Oznacza to także pełną współpracę z Google Panoramio czy Picasa, a także wystarczy wybrać zdjęcie z menu telefonu, a ten wytyczy trasę do miejsca jego wykonania.

Niestety producent nie ujawnił żadnej specyfikacji technicznej i podał jedynie rozmiar ekranu – 3,5 cala. Nie wiemy nic o baterii, parametrach aparatu czy choćby Wi-Fi. Z całą pewnością urządzenie przejmie dużo funkcji z nuvi880, o którym pisaliśmy TUTAJ

Nuvifone trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2008, a jego cena owiana jest taką samą tajemnicą, jak jego parametry techniczne.
Więcej dowiemy się poczas lutowych targów 3GSM w Barcelonie (11-14.02.2008)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)