Nowy ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T

Nowy ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

26.10.2012 11:45, aktual.: 26.10.2012 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zaprezentował pierwszy w swojej ofercie ultrabook z 13,3-calowym, dotykowym ekranem, wykorzystującym funkcjonalności interfejsu Modern UI w Windows 8.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Podzespoły nowych ultrabooków

W charakterystycznej dla ultrabooków, lekkiej konstrukcji Samsung zamknął dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 lub i7 trzeciej generacji, a także 4 GB pamięci RAM (DDR3/1600MHz) z możliwością rozbudowania nawet do 1. GB. Szybkie uruchamianie systemu i aplikacji możliwe jest dzięki zastosowaniu dysku SSD. Pisząc o dyskach, należy zauważyć, że w modelu 540U3C zamontowano dysk iSSD o pojemności 24GB (z technologią ExpressCache). Dysk ten przeznaczony jest do przechowywania danych, z których korzystamy najczęściej - plików systemowych, dokumentów itp. Cała reszta plików przechowywana jest na dysku HDD (SATA II) o pojemności 500 GB. Oprócz rozwiązania hybrydowego, w nowych ultrabookach Samsunga dostępna jest też alternatywna konfiguracja, wykorzystująca jako pamięć wyłącznie szybki dysk SSD o pojemności 128 GB.

Ultrabook Samsung Serii 5 ULTRA T wyposażono w pełnowymiarowe złącze HDMI i sieci LAN (RJ-45), port USB 3.0 z funkcją ładowania oraz dwa porty USB 2.0. Podłączenie do monitora za pośrednictwem złącza VGA jest możliwe przy wykorzystaniu dodatkowego adaptera.

Jak na ultrabooki przystało nowe komputery Samsunga są lekkie (1,7 kg) i cienkie (16,9 mm). Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu powinny zmieścić się w niewielkim plecaku lub damskiej torebce. Akumulator komputerów pozwala na maksymalnie 8 godzin pracy bez ładowania. Zastosowana technologia Battery Life Plus zapobiega pogorszeniu parametrów akumulatora i sprawia, że zachowuje on 8. proc. oryginalnej pojemności w cyklu życia obejmującym maksymalnie 1500 cykli ładowania przez okres 3 lat.

Aplikacje Samsunga razem z komputerem

W nowym ultrabooku dostępne są aplikacje przygotowane przez koreańskiego producenta, znane z innych urządzeń Samsunga, m.in. S Gallery, S Player, a także S Camera. Polacy dostają również dostęp do aplikacji przeznaczonych tylko i wyłącznie na nasz rynek, jak TVN Player czy Tuba.FM.

Przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z innymi, kompatybilnymi urządzeniami tego producenta, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Smart Blu-ray. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Z kolei usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując możliwość komunikowania się z naszymi znajomymi.

Cena: od 369. zł.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także