Nowy przycisk na Facebooku. Prawie jak “nie lubię tego!”

Nowy przycisk na Facebooku. Prawie jak “nie lubię tego!”
Źródło zdjęć: © Forum
Adam Bednarek

09.02.2018 09:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook wzbraniał się przed przyciskiem “nie lubię tego”, który miałby być kontrą dla tradycyjnego facebookowe “lubię to”. Nowy przycisk poniekąd służy do negatywnego oceniania komentarzy innych. Głosowania jednak nie będzie.

Nie ma co liczyć na to, że nowy przycisk będzie odpowiedzią na system ocen, jaki znany jest np. na Wykopie. Użytkownicy mogą plusować wypowiedzi innych oraz dawać minusy - dzięki temu wiadomo, czy dany wpis cieszy się popularnością, czy że raczej większość się z nim nie zgadza. Facebook od takiego głosowania jednak ucieka.

Nowy przycisk “downvote” jest czymś w rodzaju minusa lub łapki w dół, ale nie służy ocenie. Chodzi w nim o to, by użytkownicy mogli zgłaszać niewłaściwie komentarze. Czyli obraźliwe, wprowadzające w błąd lub będące wpisami nie na temat. Negatywnie oceniony komentarz nie będzie też widoczny dla osoby, która go zgłosiła. Jeśli jednak więcej osób kliknie w przycisk, Facebook może ukryć go dla wszystkich czytających.

Na razie nowa opcja pojawia się tylko wybranym użytkownikom w Stanach Zjednoczonych. Nie jest więc pewne, czy przycisk na stałe zostanie przez Facebooka wprowadzony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)