Nowy pies-robot od Sony na rynku – producent wprowadza kolejną wersję Aibo

Nowy pies-robot od Sony na rynku – producent wprowadza kolejną wersję Aibo
Źródło zdjęć: © East News

27.08.2018 12:18, aktual.: 27.08.2018 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony poinformowała, że na amerykański rynek trafi nowa wersja psa-robota. Aibo przez pewien okres był technologicznym fenomenem .

Aibo zadebiutował po raz pierwszy w 1999 r., ale po siedmiu latach wycofano go z produkcji. Kolejna wersja robotycznego zwierzaka pojawiła się w Japonii. Tym razem będzie dostępny dla amerykańskich obywateli za niecałe 3 tysiące złotych.

Aibo - zwierzęta na sprzedaż

Zbyt wygórowana cena produktu może być przyczynić się do tego, że nie będzie się on cieszył ogromną popularnością jak inne urządzenia domowe. Przykładami takich produktów są Google Home czy Amazon Echo. Jednak mechaniczny pupil może stać się idealną okazją do zaprezentowania możliwości najnowszych technologii. Wśród nich znajdują się czujniki aktywowanie w czasie głaskania, zdolność do rozpoznawania twarzy właścicieli czy zapamiętywania układu mieszkania.

Aibo – wychowanie psa-robota

Pies-robot będzie w stanie rozróżniać głosy poszczególnych osób. Dzięki temu będzie mógł wyodrębnić konkretną „osobowość”. Indywidualne podejście każdego właściciela do Aibo spowoduje, że będzie w stanie ukształtować unikalną tożsamość. W jej skład wchodzą takie zmienne jak osobowość, zachowanie czy gromadzenie informacji.

Wśród dodatków do „psa” znajdzie się kilka gadżetów jak różowa piłka czy „Airbone”. Robot ma być także idealnie zsynchronizowany z aplikacją „My Aibo”, dzięki której nauczymy go nowych sztuczek, zmienimy mu ustawienia wewnętrzne czy obejrzymy wykonane przez niego zdjęcia.

Aibo pojawi się na amerykańskim rynku już we wrześniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)