WP

Nowy Messenger już jest. To koniec aplikacji jaką znamy. Żegnaj...

Stało się. We wtorek wieczorem użytkownicy na całym świecie zaczęli otrzymywać nowe wersje aplikacji Messenger. To ta sama ohydna wersja, którą zobaczyliśmy na chwilę kilka tygodni temu. Już wtedy wzbudziła wiele negatywnych nastrojów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Messenger 3 był zbyt dobry
Messenger 3 był zbyt dobry (Archiwum prywatne, Fot: flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0)
WP

Jakiś czas temu Facebook wprowadził nową wersję Messengera. Wywołała falę oburzenia i po kilku godzinach nagle przywrócono aplikację do poprzedniej wersji. Niestety, wygląda na to, że tym razem już nie ma odwrotu. Zauważyliście już zmiany? Facebook boi się utraty użytkowników, więc kombinuje i wprowadza zmiany, które mają temu zapobiec.

Messenger 4

Facebook już pod koniec listopada informował na swoim blogu o wprowadzaniu "Messengera 4". Jak czytamy na oficjalnym blogu firmy, według badań prowadzonych w komunikatorze, dla 7 na 10 osób najważniejszą cechą tej aplikacji jest prostota. I do tego, jak twierdzi ekipa Facebooka, dążono podczas zmian.

WP

Nowy Messenger - ciemno to widzę

Zamiast dziewięciu kart z ustawieniami, czatem, listą znajomych itd., mamy teraz 3 główne karty. Może to i ułatwienie, ale mam wrażenie, że Messenger zamienił się po prostu w... Messenger Lite. W takim razie ciekawe, co Facebook poczyni z prawdziwą wersją Lite.

Messenger facebook
Podziel się

Wszystko jest biało-czarne. Całe szczęście, że mamy chociaż avatary. W sekcji ustawień jest trochę bardziej kolorowo. Tutaj z kolei starcie połączenia jaskrawych ikonek na białym tle wprowadza lekki chaos.

WP
Messenger Messenger
Podziel się

"Odświeżona" wersja interfejsu Messengera ma kilka fatalnych wad. Wersja dla smartfonów z systemem Android jest totalnie nieprzejrzysta. Postanowiono pójść w minimalizm i pozbyto się wszelkich ramek. Przez to aplikacja wydaje się mniej wygodna w obsłudze i mniej praktyczna. Wszystko się zlewa.

Messengerowi na Windowsie też się dostało

Wersja desktopowa również otrzymała lekkie zmiany. Nowa aktualizacja wpłynęła nie tylko na design interfejsu, ale także na sposób działania. Np. przycisk "x" służący do zamykania karty czatu został przesunięty z ramki przedstawiającej imię i nazwisko. Teraz wyświetla się dopiero, gdy najedziemy myszką, lub wejdziemy w rozmowę.

WP
Messenger facebook
Podziel się

Messenger - nowy tryb nocny

Wraz z odświeżonym białym Messengerem nadchodzi tryb ciemny, zwany także trybem nocnym. Co prawda chwilę na niego jeszcze poczekamy. Przyda się, jak sama nazwa wskazuje, wieczorami, kiedy jest już ciemniej, a my nie chcemy być atakowani jasnym światłem. Z badań Google wynika, że ciemny motyw znacząco przedłuża czas pracy baterii w smartfonie. Dziwić może jedynie, że Facebook wprowadza tę opcję tak późno. Czytaj więcej: Messenger: nowość w aplikacji. Facebook wprowadza tryb nocny

Messenger facebook
Podziel się
WP

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP