Nowy iPhone będzie miał niewidzialne przyciski?

Nowy iPhone będzie miał niewidzialne przyciski?

Nowy iPhone będzie miał niewidzialne przyciski?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.05.2013 09:30

Nowy patent zgłoszony przez firmę Apple wskazuje na to, że przyszłe generacje iPhone'ów zostaną wyposażone w przyciski, które dosłownie wtopią się w obudowę telefonu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Wczorajsza decyzja Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych pozwoli gigantowi z Cupertino na produkcję nowych urządzeń wyposażonych w "znikające przyciski i/lub suwaki", które będą widoczne tylko wtedy, gdy użytkownik będzie ich potrzebował.

Według patentu zgłoszonego przez Apple, przyciski robione byłyby z tego samego materiału co obudowa urządzenia, przez co, jeśli nie byłyby potrzebne, byłyby po prostu niewidoczne. Podświetlenie przycisku miałoby się uaktywniać w przypadku, gdy uruchomiona przez nas aplikacja korzystałaby ze sprzętowych przycisków, lub wtedy, gdy czujniki umieszczone w samym przycisku wykryłyby ruch, wzrost temperatury bądź... dźwięk. Suwaki (na przykład regulacja głośności) działałaby w ten sam sposób.

Patent opisuje również działanie przycisków na innych urządzeniach. Na laptopie, dotykowe przyciski odpowiedzialne np. za odtwarzanie multimediów uaktywniałyby na przykład po wykryciu filmu na płycie DVD włożonej do napędu laptopa.

Powiecie pewnie, że wiele nowych telefonów ma już wbudowaną taką funkcję, ale należy spojrzeć na datę złożenia wniosku o przyznanie patentu - 2. października 2008 roku.

Treść patentu można przeczytać tutaj.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Linux jest lepszy od Windowsa w kosmosie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)