"Nowy" gracz na rynku GPS - Microsoft-Garmin?

"Nowy" gracz na rynku GPS - Microsoft-Garmin?
Źródło zdjęć: © Blogn

24.10.2007 13:04, aktual.: 24.10.2007 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po niedawnym wchłonięciu przez Nokię producenta map cyfrowych
firmy Navteq, przyszła pora na kolejną wielką transakcję. Tym razem do
gry dołącza Microsoft, który planuje przejęcie Garmina

*Po niedawnym wchłonięciu przez Nokię producenta map cyfrowych firmy Navteq, przyszła pora na kolejną wielką transakcję. Tym razem do gry dołącza Microsoft, który planuje przejęcie Garmina. *
Żadna ze stron nie potwierdza tej tezy, ale także nie zaprzecza. Coś widocznie wisi w powietrzu. Tym bardziej, że Garmin może zostać na lodzie, jeśli okaże się, iż Nokia zablokuje mu dostęp do map Navteqa, z których teraz korzysta. Informacja o planach koncernu Billa Gatesa pojawiła się zaraz po tym, jak Nokia kupiła Navteqa za 8,1 miliarda dolarów. Z kolei TeleAtlas, który jest największym konkurentem Navteqa, prowadzi rozmowy z TomTomem. Do czego one doprowadzą, jeszcze nie wiadomo. W każdym razie Garmin może poczuć teraz chłodny oddech na swoich plecach, jeśli okaże się, iż w porę nie zadziała. Analitycy twierdzą, że Garmin zrobił wielki błąd nie kupując Navteqa przed Nokią.

Na tym zamieszaniu miejmy nadzieję skorzystają zwykli użytkownicy. Trudno jest jednak przewidzieć, jaki interes będzie miał z tego Microsoft? Znając jednak imperialne zapędy prezesa, spodziewać się możemy prawdziwej burzy w branży nawigacji samochodowej. Wszak Bill Gates porządnie namieszał za sprawą X-boxa w świecie gier video. Ciekawe co wymyśli tym razem?

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)