Nowy Dr.Web 8 dla Windows

Nowy Dr.Web 8 dla Windows
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

21.11.2012 12:40, aktual.: 21.11.2012 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy program instalacyjny. Dr.Web 8.0 nie korzysta z instalatora systemu Microsoft Windows

Nowy program instalacyjny. Dr.Web 8.0 nie korzysta z instalatora systemu Microsoft Windows. W celu zainstalowania programu nie są wymagane żadne dodatkowe aplikacje. To nie tylko chroni antywirusa od momentu kiedy rozpoczyna się instalacja, ale też skraca jej czas.

Nowy anty-rootkit. Wyszukiwanie i neutralizacja złożonych zagrożeń (rootkity, bootkity itp.) odbywa się teraz w tle. Aktywne zagrożenia wyszukiwane są wśród obiektów systemu oraz w BIOS-ie. Inteligentna ocena możliwości sprzętowych komputera gwarantuje, że skanowanie nie koliduje z wykonywanymi przez użytkownika czynnościami. Integracja pakietu instalacyjnego (instalator) z zaktualizowanym anty-rootkit'em pozwala odpierać aktywne zagrożenia i "wyleczyć" komputer podczas instalacji, nawet jeśli zainfekowany został przez zaawansowany wirus.

Prewencyjna ochrona podsystemowa. Nowa wersja Dr.Web może zablokować automatyczne modyfikacje krytycznych obiektów systemu Windows, zapewniając mu prewencyjną ochronę przed zakażeniem. Użytkownik może przyznać lub zablokować aplikacjom i usługom dostęp do niektórych obiektów systemu Windows. Udaremni w ten sposób niepożądane zmiany w systemie.

Nowa usługa online Dr.Web Cloud - została wdrożona do modułu Monitora HTTP i Kontroli Rodzicielskiej będących częścią programu Dr.Web Security Space. Usługa ta pomaga zapobiec zakażeniu systemu nawet poprzez zainfekowane strony, które nie zostały jeszcze dodane do bazy danych Dr.Web. Kiedy użytkownik próbuje wejść na zainfekowaną stronę internetową, adres URL wysyłany jest do serwera Doctor Web i badany w czasie rzeczywistym.

Zaktualizowana Kontrola Rodzicielska. Aktualna wersja Dr.Web daje możliwość indywidualnej konfiguracji kontroli rodzicielskiej dla poszczególnych użytkowników komputera. Dla każdego z tych profili można też ustalić czas korzystania z internetu i z samego komputera. Kontrola rodzicielska pozwala również zablokować dostęp do urządzeń i peryferiów (pamięci flash, drukarki, zewnętrzne dyski twarde, urządzenia USB itp). W ten sposób poufne dane użytkowników chronione są przed nieautoryzowanym dostępem, skopiowaniem lub usunięciem.

Jedno centrum zarządzania dla wszystkich elementów programu (poza skanerem). To kolejna innowacja Dr.Web 8.0. Ustawienia wszystkich komponentów są dostępne w jednym oknie - dzięki temu łatwiej dopasujemy parametry aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)